NASK-PIB kupuje od Sinersio Polska kolokację za 4,3 mln zł

NASK_Sinersio_Zarząd_osoby_przy_stole

This post is also available in: English

Sinersio Polska zostało wybrane przez NASK-PIB jako dostawca usług kolokacyjnych na potrzeby programu OSE. Umowa zawarta na 10 lat opiewa na blisko 4,3 mln zł.

Umowa na 10 lat

Sinersio Polska i NASK Państwowy Instytut Badawczy (NASK-PIB) podpisały umowę, na mocy której Sinersio Polska dostarczy usługi kolokacyjne na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Ogólnopolska Sieć Edukacyjna” (OSE). Celem projektu jest podłączenie wszystkich szkół w Polsce do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego internetu, a w efekcie podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych uczniów oraz umożliwienie wspomagania procesu kształcenia w szkołach.  

Podpisana umowa obowiązywać będzie przez najbliższe 10 lat. Jej wartość opiewa na kwotę blisko 4,3 milionów złotych. Realizacja projektu rozpocznie się w trzecim kwartale 2019 roku.

Tylko Sinersio spełniło wymagania w lubuskiem

NASK-PIB wybrał centrum danych Sinersio do realizacji swojego projektu w jednym z 16 miast wojewódzkich (Zielona Góra), gdyż poza konkurencyjną ceną, spółka gwarantuje wysoki poziom przygotowania obiektu do świadczenia usług kolokacyjnych, posiada wdrożone procedury bezpieczeństwa oraz zapewnia dostępność i ciągłość działania. W praktyce w województwie lubuskim tylko Sinersio Polska była gotowa świadczyć usługi na poziomie, którego wymaga projekt NASK-PIB.

 „OSE to projekt wieloletni na skalę ogólnopolską. Przystępując do jego realizacji dokonaliśmy dokładnej analizy potencjału i możliwości polskich centrów przetwarzania danych. W naszym kraju znajduje się już wiele firm świadczących takie usługi, ale poza Warszawą tylko nieliczne spełniają nasze wysokie wymagania. Podejmując decyzję o wyborze dostawcy, braliśmy pod uwagę stopień trudności projektu, odpowiedzialność za jego prawidłową realizację i oczekiwania jakim musimy sprostać przez najbliższe 10 lat.” – komentuje Wojciech Racięcki, Dyrektor Pionu Sieci Edukacyjnych NASK-PIB.

„Dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu dla szkół, zapewnia uczniom możliwość korzystania z informacji i materiałów, dzięki którym będą rozwijać swoje umiejętności i pogłębiać zainteresowania. Cieszymy się, że możemy być częścią tego istotnego w skali kraju projektu. Niezmiernie ważne jest dla nas, że operator projektu OSE, dostrzegając nasz profesjonalizm, zdecydował się na usługę kolokacji w naszym data center. Przed nami 10 lat współpracy z NASK i wspólnej odpowiedzialności za wysoką jakość usługi, świadczonej na rzecz polskich szkół.”podsumowuje Tomasz Stępski, Prezes Sinersio Polska Sp. z o.o.

Sinersio na liście 40 największych centrów danych w Polsce

Sinersio Polska zostało utworzone w 2009 r. Spółka specjalizuje się w dostarczaniu usług w obszarze nowoczesnych technologii. Firma posiada własny obiekt data center, uruchomiony w 2013 r. Został on zaprojektowany i wybudowany zgodnie z międzynarodowym standardem TIA-942 w klasie Tier III. Jest położony na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Interior. Sinersio znalazło się na liście 40 największych ośrodków data center w Polsce i posiada swój szczegółowy profil w raporcie PMR „Rynek centrów danych w Polsce 2019. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2019-2024”.

Sinersio świadczy usługi, obejmujące m.in. chmurę obliczeniową, disaster recovery, backup, kolokację i hosting. Portfolio Sinersio obejmuje również usługi outsourcingu IT dla biznesu, a także usługi integracyjne oraz audyt bezpieczeństwa.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *