Nabór w ramach 2. rundy III konkursu POPC zakończony

6 lutego 2019 r. zakończył się nabór składania wniosków o dofinansowanie sieci w ramach drugiej rundy w III konkursie 1.1 POPC. Jak poinformowało Centrum Projektów Polska Cyfrowa, ostatecznie czterech wnioskodawców złożyło siedem wniosków o dofinansowanie (w tym trzy wnioski na podregion nyski a po dwa na krakowski i opolski).

Druga runda ogłoszona została w październiku 2018 r. i obejmowała trzy obszary konkursowe: podregion krakowski, nyski i opolski. Kwota środków przeznaczonych na II rundę konkursu wyniosła około 143 mln zł. Minimalna ilość gospodarstw domowych, które operatorzy zobowiązani będą podłączyć do szerokopasmowego internetu na trzech wyznaczonych obszarach wynosi 53 883. Na terenie obszarów konkursowych znajdują się również 483 szkoły bez dostępu do szerokopasmowego internetu, które beneficjenci konkursu będą zobowiązani do podłączenia łączem o przepustowości 100 Mb/s.

Jak wynika z informacji udostępnionej przez Rzeczpospolitą, grupa Inea złożyła wnioski na każdy z tych obszarów. W drugiej rundzie trzeciego konkursu nie brały z kolei udziału takie podmioty jak Orange czy Nexera.

W pierwszej rundzie trzeciego konkursu rozdysponowano 1,94 mld zł, a operatorzy uzyskali ostatecznie około 1,64 mld zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *