Miasteczko Orange siedzibą Orange Polska kolejne 14 lat

Miasteczko-Orange-Warszawa

This post is also available in: English

Miasteczko Orange w Warszawie pozostanie główną siedzibą Orange Polska przez kolejne 14 lat. Operator podpisał umowę o przedłużeniu najmu.

50 tys. m2 powierzchni użytkowej

Orange Polska poinformował o podpisaniu nowej umowy najmu Miasteczka Orange w Warszawie, gdzie mieści się główna siedziba operatora. Umowa będzie obowiązywać przez 14 lat. Jej wartości nie podano.

„Miasteczko od 6 lat jest wizytówką Orange, miejscem pracy najważniejszych struktur – to serce naszej firmy. Stworzyliśmy w nim przyjazne środowisko pracy dla ponad 3,7 tys. osób. Zamierzamy je nadal rozwijać i unowocześniać. Wkrótce trafią tu  pracownicy z innych lokalizacji na terenie Warszawy” – powiedział Jacek Kowalski, członek zarządu Orange Polska ds. zasobów ludzkich.

Oddane do użytku w 2013 r. Miasteczko jest biurowcem klasy A+, zaprojektowanym przez Stanisława Fiszera. Uwzględnia wymogi oszczędności energii, oświetlenia, wody i zagospodarowania terenów zielonych. Kompleks składa się z pięciu sześciokondygnacyjnych budynków, które łącznie mają 44 800 tys. m2 powierzchni użytkowej. Podziemny parking mieści 1050 samochodów i 120 rowerów. Pracownicy mają do dyspozycji kantynę, sklep spożywczy, kiosk, kawiarnię, myjnię samochodową oraz zadrzewiony ogród.

CBRE negocjatorem kontraktu

Miasteczko otrzymało certyfikat BREEAM z oceną „Excellence”, który potwierdził spełnienie restrykcyjnych norm ekologicznych i najwyższe europejskie standardy w budownictwie. Inwestycję prowadził Bouygues Immobilier Polska. Potem biurowiec został sprzedany spółce Qatar Holding należącej do katarskiego funduszu inwestycyjnego Qatar Investment Authority.

W procesie renegocjacji umowy Orange Polska reprezentowała firma CBRE oraz  Andrzej Szmigiel z kancelarii prawnej CEE Attorneys. „Przedłużenie najmu poprzedziły szczegółowe analizy dostępności powierzchni i potrzeb najemcy. W przypadku Orange znaczenie ma także to, że siedziba jest już częścią DNA marki, wpisała się w jej komunikację i wizerunek. Jesteśmy pewni, że to najlepszy wybór – mówi Rafał Wdowczyk, Business Development Director z firmy CBRE.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *