Media Markt ofiarą cyberataku

sklep

This post is also available in: English

Sieć Media Markt do której należy również marka Saturn padły ofiarą udanego cyberataku. Według wstępnych informacji cyberprzestępcom udało się zaszyfrować część danych, za które żądają 240 mld dolarów.

Metoda – ransomware

Media Markt dysponuję placówkami w całej Europie, jednak w wyniku ataku sieć sklepów funkcjonuje bez większych przeszkód. Obecnie grupa podejmuje wszelkie starania aby zidentyfikować systemy, których dotyczy problem i jak najszybciej naprawić wszelkie powstałe szkody. Jednocześnie podkreśla, że cześć usług może być ograniczona.

Według wstępnych informacji do zainfekowania serwerów miało dojść 8 listopada 2021 r., jednak hakerzy mogli uzyskać dostęp do systemów i danych już jakiś czas temu. Cyberprzestępcom udało się wykraść część danych, których źródło Media Markt próbuje obecnie ustalić. Najprawdopodobniej za atakiem stoi metoda ransomware o nazwie Hive, wykorzystana już w przypadku udanego infekowania innych firm. Hakerzy za dostęp do danych żądają 240 mld dolarów.

Więcej na temat cyberbezpieczeństwa możesz znaleźć w naszym najnowszym raporcie ,,Rynek cyberbezpieczeństwa w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”. Raport zawiera strategiczną analizę rynku cyberbezpieczeństwa w Polsce, unikalne dane, dynamikę i wartość rynku oraz jego głównych segmentów, prognozy rozwoju rynku w latach 2021-2026, ocenę popytu z podziałem na branże i wielkość przedsiębiorstw.

Podobne wpisy