Marek Józefiak zostaje przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy Nexera

konferencja - współpraca

This post is also available in: English

Nexera, polski operator telekomunikacyjny, mianowała Marka Józefiaka jako nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej. To pod jego kierownictwem utworzono Idea oraz wprowadzono na polski rynek markę Orange. Operator aktualnie wykonuje projekty infrastrukturalne w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Nowy przewodniczący Rady Nadzorczej Nexera

Nexera to polski operator telekomunikacyjny, który buduje i udostępnia sieć światłowodową. Decyzją akcjonariuszy Nokii oraz Infracapital, Marek Józefiak, który ma doświadczenie w zarządzaniu Polską Telefonią Komórkową Centertel i Telekomunikacją Polską (obecnie połączoną z Orange Polska), zastąpi Nikolausa Roessnera na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej spółki.

Firma uzasadnia swój wybór podkreślając doświadczenie Józefiaka, a także jego działanie jako eksperta  na rynku telekomunikacyjnym. To pod jego kierownictwem utworzono Ideę, która jest jednym z największych operatorów sieci telefonii komórkowej w Polsce. Marek Józefiak uczestniczył również w wprowadzeniu marki Orange na polski rynek. W swoim życiorysie zawodowym współpracował także z E&Y Polska, gdzie monitorował i realizował projekty dla polskich i międzynarodowych firm telekomunikacyjnych

Działania Nexery

Nexera w przeciągu 3 lat stała się jednym z najważniejszych dostawców infrastruktury FTTH w Polsce. Operator aktualnie wykonuje projekty infrastrukturalne w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa mającemu na celu zneutralizowanie różnic terytorialnych w dostępie do szerokopasmowego internetu. W modelu czysto hurtowym rozwija sieci w regionach Warmii i Mazur, Łódzkim, Świętokrzyskim oraz Kujaw z Mazowszem i Pomorzem, przede wszystkim na obszarach o niedostatecznym zasięgu. W sumie ponad 1 mln gospodarstw domowych ma znaleźć się w zasięgu sieci światłowodowej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *