Lider włoskiego rynku przejęty przez Ten Square Games

Gry mobilne

Włoska spółka Rortos, lider w segmencie symulatorów lotniczych na globalnym rynku gier mobilnych, została przejęta przez polską firmę Ten Square Games za 45 mln euro. Dzięki transakcji Ten Square Games wzmocni swoją pozycję w obszarze gier symulacyjnych, rozwijając swoją ofertę w kierunku symulatorów lotniczych.

Polski producent gier Ten Square Games, wywodzący się z Wrocławia, podjął decyzję o pierwszej transakcji akwizycyjnej i za kwotę 45 mln euro kupił włoskiego dewelopera gier Rortos. Ten Square Games specjalizuje się w grach free-to-play, i jest rozpoznawana dzięki jednemu z najpopularniejszych symulatorów wędkarskich na świecie – „Fishing Clash”, ale także „Hunting Clash” (symulator polowania). Spółka posiada cztery studia – dwa w Polsce (Warszawa i Wrocław) oraz po jednym w Berlinie i Bukareszcie. Natomiast Rortos to włoska firma, która specjalizuje się w mobilnych symulatorach lotu. Do jej tytułów należą „Airline Commander”, „Real Flight Simulator” oraz „Extreme Landings”.

Dzięki wspomnianej transakcji Ten Square Games umocni swoją pozycję w obszarze gier symulacyjnych, który jest jednym z najszybciej rosnących segmentów na rynku gier mobilnych. Studio dostrzega spory potencjał w segmencie symulatorów lotu. Z kolei Rortos dzięki akwizycji zyska dostęp do platformy i narzędzi pozyskiwania użytkowników oraz możliwość rozwoju produktów opartych na rozwiązaniach business intelligence. Inną polską spółką, która ma silną pozycję w segmencie gier symulacyjnych jest Grupa PlayWay, z najpopularniejszymi tytułami „House Flipper” (symulator budowniczego-inwestora) czy „Car Mechanic Simulator”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *