Krakowski start-up z rozwiązaniem dla branży turystycznej

turysta

This post is also available in: English

Krakowski start-up Droplabs pozyskał kolejne 3 mln dofinasowania na rozwój swojego produkty, umożliwiającego sprzedaż biletów online dla firm z branży turystycznej. Już dziś z dziś sklepy oparte na systemie Droplabs odwiedza miesięcznie prawie 2 miliony kupujących.

Sprzedaż online w branży turystycznej

Transformacja cyfrowa wpływa na wszystkie branże, w tym turystykę. Kończą się czasy długich kolejek i turystów kupujących tradycyjne papierowe bilety. Chcemy, aby wszystko było dzisiaj online. Jednak według danych opublikowanych przez Droplabs około dwie trzecie firm w polskiej branży turystycznej nie posiada jeszcze systemu umożliwiającego sprzedaż takich biletów. Równocześnie dla tych, które mają taką możliwość, kanał online wciąż stanowi tylko niewielki procent całościowego wolumenu sprzedaży.

Odpowiedzią na ten problem ma być rozwiązanie krakowskiego startupu Droplabs, którego produkt ma umożliwić firmom z branży turystycznej sprzedaż usług online za pośrednictwem własnych kanałów oraz przez partnerów biznesowych (m.in. współpracujących hoteli lub zewnętrznych portali). Produkt, oparty na modelu SaaS, sprawdza się zarówno w przypadku małych biznesów, jak i dużych atrakcji turystycznych, przyciągających tysiące klientów. Już dziś sklepy oparte na systemie Droplabs odwiedza miesięcznie prawie 2 miliony kupujących.

Kolejne środki na rozwój produktu

Założyciele Droplabs nie chcą jednak zaprzestać na obecnym rozwiązaniem dla branży turystycznej. W najbliższym czasie start-up planuje dalszy rozwój swojego produktu, w tym również ekspansję zagraniczną. Pomóc w tym mają pozyskane środki od inwestorów. Fundusze Xevin Investments oraz Protos Next, a także firma Blue Media wyłożyły 3,3 mln zł na dalszy rozwój produktu.

,,Jesteśmy pod wrażeniem zespołu i jasnej strategii wyznaczonej przez zarząd Droplabs. Postanowiliśmy zaangażować się kapitałowo jako Blue Media ponieważ uważamy, że to rozwiązanie ma szansę być wdrażane w wielu krajach na całym świecie” – mówi Andrzej Antoń, współzałożyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Blue Media S.A.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *