Konwergencja usług – „must have” także w ofercie UPC

upc-uslugi-komorkowe

This post is also available in: English

UPC Polska wprowadza do swojej oferty rozwiązania mobilne i stawia na pełną konwergencję usług telekomunikacyjnych. W jednej „paczce” operator daje dostęp do internetu światłowodowego, telewizji oraz usług komórkowych.

UPC z ofertą mobilną

Operator kablowy UPC Polska wprowadził do swojej oferty usługi mobilne – telefonię komórkową oraz mobilny dostęp do internetu. W ten sposób UPC stało się kolejnym, w pełni konwergentnym operatorem telekomunikacyjnym na polskim rynku. Portfolio usług komórkowych od UPC jest w pełni elastyczne, dostosowane do potrzeb wszystkich członków rodziny i bazuje na pięciu planach taryfowych – Junior, Smart, Comfort, Super oraz VIP. W każdym z wymienionych pakietów, oprócz pakietu Junior, dostępne są nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, w tym również w roamingu. Plany różnią się natomiast dostępnym pakietem danych, w wysokości odpowiednio – 1, 5, 10, 15 oraz 20 GB. Co więcej, klienci mogą korzystać z oferty bez zobowiązania czasowego oraz mają możliwość swobodnej zmiany planu taryfowego w każdym momencie. Oferta komórkowa UPC działa w oparciu o infrastrukturę mobilną P4.

Oferta mobilna także dla klientów biznesowych

UPC Polska przygotował ofertę mobilną także dla klientów biznesowych, złożoną z czterech planów taryfowych z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami oraz pakietem danych do wykorzystania – Biznes Start 7 GB, Biznes Smart 14 GB, Biznes Pro 21 GB oraz Biznes Pro 50 GB. Oferta mobilna dla segmentu B2B daje również możliwość skorzystania z wielu kart SIM. Każda dodatkowo zakupiona karta SIM jest tańsza o 5 zł miesięcznie. Maksymalnie klient biznesowy może aktywować do dziewięciu kart SIM. Do każdej kolejnej karty SIM jest przyznawany dodatkowy pakiet danych.

UPC w pełni konwergentnym operatorem

Swoją ofertę mobilną UPC pakietyzuje razem z usługami internetu światłowodowego oraz usługami telewizyjnymi. Dodatkowo, dla klientów posiadających usługę telewizyjną lub internetową, którzy dokupią usługę komórkową, operator przewiduje promocyjnie 1 usługę premium: pakiet HBO, pakiet Polsat Sport Premium + Eleven Sports lub Pakiet Bezpieczeństwa za 1 zł przez 2 miesiące.

Konwergencja: trend, który kształtuje rynek

Konwergencja usług jest jednym z istotnych trendów kształtujących rynek telekomunikacyjny w Polsce. Jej głównym celem, w warunkach mocno nasyconego rynku, jest dosprzedaż kolejnych usług w gospodarstwach domowych oraz lojalizacja posiadanej bazy abonenckiej. W związku z tym coraz więcej podmiotów na rynku uwzględnia w swojej ofercie usługi, które zapewniają im budowę pełnego pakietu usług z różnych grup bazowych usług telekomunikacyjnych. W ostatnim czasie konwergencję usług zaoferował również T-Mobile, startując z ofertą stacjonarnego dostępu do internetu na bazie infrastruktury Orange i Nexery. Ambicje na bycie operatorem zintegrowanym ma również P4 – z początkiem lipca tego roku P4 oraz Vectra zawarły umowę  o współpracy w zakresie udostępnienia sieci szerokopasmowej. 

Więcej informacji na temat rynku usług zintegrowanych/konwergentnych znajduje się w raporcie PMR: Rynek zintegrowanych usług telekomunikacyjnych w Polsce 2019. Analiza pakietów i usług wiązanych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *