Koniec umowy roamingowej Play z T-Mobile

telefon

This post is also available in: English

P4, jeden z czterech największych infrastrukturalnych operatorów komórkowych w Polsce, oficjalnie ogłosił rozwiązanie umowy roamingowej z T-Mobile. Tym samym klienci sieci Play nie będą mieli dostępu do zasięgu sieci operatora, a obecnie partnerem roamingowym Play pozostanie Orange.

Współpraca od 2012 r.

Rozwiązanie umowy roamingowej nastąpiło w nocy z 28 na 29 grudnia 2021 r. W tym czasie abonenci sieci Play otrzymali komunikat, w którym operator poinformował o dezaktywacji roamingu krajowego obsługiwanego przez sieć T-Mobile. Tym samym zakończyła się trwająca od 2012 roku współpraca pomiędzy operatorami.

Równocześnie Play w komunikacie prasowym poinformował, że intensywnie inwestuję i rozbudowuję własną sieć. W zasięgu sieci operatora obecnie znajduję się już 99,39% populacji Polski (w technologii 4G LTE). Podkreśla, że wciąż umowa roamingowa obowiązuję z Orange. Dla przypomnienia w czerwcu 2021 r. Play  przedłużył umowę dotyczącą korzystania z usług roamingu krajowego. Obecna z Orange miała obowiązywać do czerwca 2021 r., jednak z przyczyn nie ujawnionych przez operatora została ona przedłużona na kolejne cztery lata.

Podobne wpisy