Kolporter frontem do młodych

salonik-korporter-ludzie

This post is also available in: English

Spółka Kolporter poinformowała, że sprzedaż produktów gamingowych nieustannie rośnie, co przełoży się na aktualizację profilu klienta

Produktami gamingowymi określane są gry, a także wszelkie doładowania, kody i karty

Kolporter rozpoczął proces wdrażania produktów dla graczy cztery lata temu, pierwotnie zaczynając od włączenia do oferty pojedynczych produktów. Wraz z biegiem czasu spółka dodawała coraz to nowsze produkty ze względu na wyjątkowo pozytywny odbiór artykułów związanych z gamingiem. Finalnie eskalowało to do stworzenia osobnej półki produktowej poświęconej gamingowi oraz e-commerce w każdym z saloników Kolportera.

Co sprzedaje się najlepiej?

Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera poinformował, że najlepiej sprzedają się gry oraz doładowania do gier, konsol i platform gamingowych. Spółka jednak nie ogranicza się tylko do nich, starają się traktować półkę produktową możliwie szeroko. Sprzedawane są tam również wszelkie internetowe środki płatnicze, czyli na przykład Paysafecard, karty Google Play czy wprowadzone w poprzednim roku karty podarunkowe Amazon.de i Allegro.

Dynamiczny rozwój napędzany przez „milenialsów”

– Stała aktywność w Internecie, korzystanie z aplikacji, platform, e-sklepów to dziś codzienność dla wielu klientów, zwłaszcza z tzw. „pokolenia milenialsów”. Te produkty są więc dla nich częścią stałych zakupów. Coraz częściej więc saloniki odwiedzają młodsi kupujący, w przedziale wieku 20-30 lat. Szacujemy, że z roku na rok ta grupa kupujących rośnie w naszej sieci o ok. 8-10 procent – dodał rzecznik.

Większa aktywność młodych klientów wyraźnie koreluje z większą sprzedażą produktów gamingowych. Łączny wzrost sprzedaży z tej kategorii wyniósł około 12 procent na sklep względem ubiegłego roku, co czyni tę kategorię jedną z najlepiej rozwijających się wśród oferty Kolportera.

– To bardzo dynamiczna kategoria, która praktycznie cały czas ewoluuje. Jej rozwój to proces stały, nieodłącznie związanym z rozwojem technologicznym. Od nas, dystrybutorów i sprzedawców, wymaga szczególnej uwagi – musimy na bieżąco analizować zmieniające się trendy, nowości, a przede wszystkim oczekiwania klientów. Zakładamy, że w tym roku – analogicznie do poprzednich – wprowadzimy kilka nowych produktów gamingowych – oznajmia Dariusz Materek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *