Kolejna spółka gamingowa celuje prosto w Rynek Główny GPW

gielda

This post is also available in: English

Na głównym parkiecie GPW zadebiutował kolejny producent gier wideo w Polsce – gdańska spółka BoomBit. To 29. deweloper gier notowany na GPW. Razem z firmą BoomBit kapitalizacja polskiego gamingu wynosi już 33 mld zł.

Pierwszy „prawdziwy” debiut na głównym parkiecie w 2019 r.

14 maja 2019 r. na głównym parkiecie GPW zadebiutował kolejny producent gier wideo w Polsce – gdańska spółka BoomBit. Do obrotu na GPW wprowadzonych zostało 7,3 mln praw do akcji. Kurs odniesienia wyniósł 19 zł (po tyle spółka sprzedała akcje w ofercie). Natomiast zapisy na akcje przyjmowano po cenie maksymalnej wynoszącej 35,50 zł. Na akcje spółki zapisało się 3 183 inwestorów indywidualnych, a stopa redukcji wyniosła 53,45%. Jeśli chodzi o branżę gamingową – jest to największa liczba zapisów inwestorów indywidualnych w historii GPW. Kapitalizacja BoomBit w momencie debiutu przekroczyła ćwierć miliarda złotych. BoomBit jest 461. spółką notowaną na Rynku Głównym GPW oraz 4. debiutem na tym rynku w 2019 r. Warto jednak zaznaczyć, że trzy wcześniejsze debiuty dotyczyły firm przenoszących się z rynku NewConnect.

BoomBit 29. deweloperem gier na GPW

BoomBit jest już z kolei 9. producentem gier wideo notowanym na Głównym Rynku GWP. Ogólnie, razem z gdańskim deweloperem, zarówno na rynku głównym, jak i NewConnect obecnych jest już dwadzieścia dziewięć polskich spółek gamingowych. Warto jednak wskazać, że pozostali uczestnicy giełdy to rodzime firmy, natomiast BoomBit to firma międzynarodowa, która pierwotnie powstała w Wielkiej Brytanii w 2012 r. i jest obecna na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Chinach czy na Słowacji. Obecnie łączna kapitalizacja spółek gamingowych w Polsce, razem z szacunkową wyceną Techlandu, wynosi blisko 33 mld zł. Dla porównania, z końcem 2018 r. wartość producentów gier obecnych na giełdzie plasowała się na poziomie 25,5 mld zł.

Boombit: kompetencje w segmencie gier mobilnych

BoomBit (wcześniej Aidem Media) jest międzynarodowym producentem i wydawcą gier mobilnych w segmencie free-to-play na platformy iOS oraz Android, a także  na  Nintendo Switch. Grupa BoomBit stworzyła ponad 500 tytułów gier do różnych cyfrowych sklepów na całym świecie. Do najpopularniejszych gier BoomBita należą „Dancing Line”, „Build a Bridge!”, „Tanks A Lot!”, „Darts Club”, „Car Driving School Simulator” oraz gry z serii „Tiny Gladiators”. W 2018 r. BoomBit został również wydawcą dla zewnętrznych tytułów. Docelowo studio deweloperskie zamierza wydawać 10 gier obcych rocznie. Dzięki pieniądzom pozyskanym z emisji BoomBit akcji chce przyspieszyć rozwój biznesu w Polsce.

Więcej informacji na temat rynku gamingu w Polsce w raporcie PMR: Gaming market in Poland 2019. Market analysis and development forecasts for 2019-2024.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *