Justyna Orłowska Pełnomocnikiem Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej

Justyna Orłowska pełnomocnikiem edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej

This post is also available in: English

Justyna Orłowska została powołana na nowo utworzone stanowisko pełnomocnika ministra edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej. Do jej zadań będzie należeć koordynacja procesu cyfryzacji oświaty oraz szkolnictwa wyższego. Rola ta będzie komplementarna do wcześniej zajmowanego przez nią stanowiska pełnomocniczki premiera ds. GovTech.

Rozwój edukacji w oparciu o innowacje i nowe technologie

Do obowiązków pełnomocnika będzie należeć przede wszystkim tworzenie, utrzymywanie i rozwijanie usług elektronicznych, które będą wspierać proces transformacji cyfrowej systemu oświaty oraz szkolnictwa wyższego. Wśród innych zadań wymienia się również wdrażanie nowych rozwiązań dydaktycznych i programów wspierających kształcenie w kierunku kompetencji przyszłości, jak również kultywowanie kreatywności w społeczeństwie.

4 lata w sektorze publicznym

Justyna Orłowska jest absolwentką SGH w Warszawie oraz University of New South Wales w Australii. Z wykształcenia jest ekonometrykiem i finansistą. Z sektorem publicznym jest związana już od 2016 r., gdzie między czasie pełniła różne funkcję, w tym m.in: doradcę ministra rozwoju, doradcę ministra ds. innowacji i finansów. Angażowała się również w projekty z zakresu analityki w obszarze bankowości inwestycyjnej w spółkach konsultingowych Capital One Advisers, Ipopema Securities, Enterprise Investors, EY.

Doświadczenie w zakresie transformacji sektora publicznego zdobyła jako dyrektor pionierskiego programu GovTech., na który została powołana w 2018 r. Następnie, po dwóch latach, została mianowana Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech. Obecnie od 4 września 2021 r. piastuje stanowisko pełnomocnika ministra edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej, na które została powołana przez ministra Przemysława Czarnka.

Podobne wpisy