Jest już pierwsza komercyjna sieć 5G w Europie

This post is also available in: English

17 kwietnia bieżącego roku Swisscom – największy w Szwajcarii operator telekomunikacyjny uruchomił sieć 5G w 54 miastach, w tym m.in. w Zurychu, Bernie, Genewie, Bazylei, Lozannie i Lucernie. Jest to pierwsza na dużą skalę komercyjna sieć 5G w Europie. Partnerem infrastrukturalnym telekomu jest szwedzki koncern Ericsson (Spectrum Sharing). Do końca tego roku operator planuje objąć zasięgiem sieci nowej generacji praktycznie cały kraj, dostarczając usługę dla 90% Szwajcarów.

Klienci Swisscomu wyposażeni w smartfony i routery 5G znajdujący się w zasięgu usługi, dzięki niej mają dostęp do wyższych prędkości i jakości przesyłu danych, bogatej inforozrywki, gier, czy wirtualnej rzeczywistości. Uruchomienie sieci 5G w Szwajcarii jest ważnym krokiem w budowaniu ekosystemu Internetu Rzeczy i Przemysłu 4.0.

Urs Schaeppi, prezes Swisscomu skomentował, że: Wprowadzenie pierwszej komercyjnej sieci 5G w Szwajcarii jest fundamentem dla nowych różnorodnych aplikacji i modeli biznesowych. To wspaniały czas dla Szwajcarii oraz inspiracja dla całej społeczności cyfrowego świata, niezależnie od miejsca zamieszkania – miasta, wsi, czy gór.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *