Ireneusz Piecuch i Maciej Gawroński partnerami w kancelarii Gawroński & Piecuch

W oficjalnym komunikacie prasowym, kancelaria Gawroński & Piecuch (dawniej Gawroński & Partners) poinformowała, że do spółki 7 stycznia 2019 r. przystąpił oficjalnie jako komplementariusz Ireneusz Piecuch. W związku z tym kancelaria Gawroński & Partners, założona w 2017 roku przez Macieja Gawrońskiego, zmienia nazwę na Gawroński & Piecuch.

Maciej Gawroński i Ireneusz Piecuch to prawnicy z ponad dwudziestoletnim stażem, doświadczeni na rynku polskim, w regionie środkowo-europejskim i na rynkach globalnych.

Maciej Gawroński założył i przez osiem lat prowadził polski oddział kancelarii Bird & Bird. Jest ekspertem prawa technologii, mediów, telekomunikacji i własności intelektualnej. Autorem m.in. „Przewodnika po RODO ze wzorami“ i „Ochrona Danych Osobowych Przewodnik po Ustawie i RODO z wzorami“ oraz „Cloud Computing w polskim sektorze finansowym – Regulacje i standardy“.

Ireneusz Piecuch to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci w polskiej branży telekomunikacyjnej. W latach 2006-2009 był członkiem zarządu Telekomunikacji Polskiej (obecnie Orange). Pełnił też funkcję wiceprezesa Poczty Polskiej. Wcześniej pracował dla IBM zarówno w kraju jak i poza granicami Polski. Przez ponad sześć lat był związany z międzynarodową kancelarią CMS. W latach 2016-2017 pełnił funkcję prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Z kancelarią Gawroński & Piecuch związany jest zawodowo również prof. Maciej Rogalski, który w swojej karierze pracował m.in. dla Grupy Orange, a przez ponad 4 lata był członkiem zarządu T-Mobile Polska.

W publikowanym komunikacie kancelaria stawia sobie za cel, by zostać liderem w doradztwie prawnym w zakresie nowoczesnych technologii. Kancelaria chce być partnerem w transformacji cyfrowej, łącząc w sobie rozumienie zagadnień technologicznych, wiedzę biznesową dotyczącą różnych sektorów gospodarki oraz doskonałą znajomość zarówno obecnie obowiązujących przepisów prawa jak i dyskutowanych obecnie (zarówno w Polsce jak i na poziomie Unii Europejskiej) regulacji rynku cyfrowego.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *