Inwestycje w IT w obliczu COVID-19

PC

This post is also available in: English

Z ankiety przeprowadzonej przez PwC  wynika, że ​​w przypadku 70% dyrektorów IT pandemia miała znaczący wpływ na ich działalność biznesową, a 41% planuje zmniejszyć wydatki inwestycyjne na IT. W jednej trzeciej firm ograniczenia nie przekroczą poziomu 20%.

Potrzeba cyfrowej transformacji

Pandemia COVID-19 doprowadziła do rosnącego zapotrzebowania na transformację cyfrową w wielu organizacjach na całym świecie. Menedżerowie IT stają przed dylematem właściwej alokacji inwestycji na przyszłe lata. Według badań PwC inwestycje w infrastrukturę IT i usługi w chmurze staną się priorytetem na najbliższe kilka lat. Uważa tak 96% dyrektorów IT.  Do innych kluczowych inwestycji organizacje zaliczają wsparcie IT dla pracowników (96%) i technologia miejsca pracy (89%).

Inwestycje IT

W głównej mierze, dyrektorzy IT planują ograniczyć wydatki w zakresie obiektów (83%) niezwiązanych bezpośrednio z infrastrukturą IT, a tylko 3% badanych planuje zmniejszyć inwestycje w cyberbezpieczeństwo. 10% organizacji ma zamiar ograniczyć kosztów IT o więcej niż 30%.

Nowe priorytety

Wśród nowych wyzwań na 2021 r. znalazły się doświadczenia związane z Customer Experience (55%), cyberbezpieczeństwem (54%) oraz technologiami umożliwiającymi tworzenie nowych modeli biznesowych (52%). Dla porównania w zeszło rocznej edycji badania organizacje wskazywały poprawę w zakresie cyberbezpieczeństwa (64%), Customer Experience (60%), i wdrożenie cyfrowych narzędzi współpracy i miejsca pracy (58%).

W przypadku technologii, 26% organizacji ma zamiar ograniczyć wydatki na oprogramowanie biznesowe, 20% na odnowienie ERP i 15% na rozwiązania w chmurze. Jednak 24% firm, które zapowiedziały ograniczenie wydatków na IT, wyraziło chęć ponownego wykorzystania tych technologii przy stabilnej sytuacji finansowej organizacji.

W badanu PwC wzięło udział 150 dyrektorów IT z takich krajów jak: Portugalia, Holandia, Włochy, Irlandia, Polska, Hiszpania, Niemcy, Turcja, Austria, Japonia i RPA. Badanie przeprowadzono na początku maja 2020 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *