Internet to główne medium wskazywane przez Polaków

tablet - internet

This post is also available in: English

Kolejna edycja badania Wavemaker potwierdza, że Polacy traktują internet jako główne medium przekazu. W przypadku ograniczenia do możliwości korzystania z jednego źródła, 58% badanych wskazało właśnie na sieć. Jednak w ostatnim czasie nieznacznie zyskała również telewizja.

Rośnie popularność telewizji w czasie pandemii

Nie ma raczej dużego zaskoczenia, że blisko 6 na 10 badanych Polaków w przypadku ograniczenia możliwości korzystania z jednego środka przekazu, wskazało właśnie na internet. Jednak pandemia COVID-19 nieco osłabiła pozycję sieci względem tego samego badania przeprowadzonego rok wcześniej. Wtedy na internet wskazywało jeszcze 67% badanych, obecnie jest to 58%. Na przestrzeni roku zyskała natomiast telewizja (w 2020 r. wskazywana przez 12% badanych), co zdaniem autorów raportu pokazuje efekt pandemii oraz znaczenia domowej rozrywki, w tym telewizji, w życiu sporej części badanych.

Medium informacji

Jeśli chodzi o internet, to pierwsza trójka najważniejszych witryn w porównaniu do zeszłorocznego badania pozostała taka sama. Na pierwszym miejscu, wskazywanym przez 27% badanych znalazł się YouTube. Co piąty badany (21%) wskazuje również na Facebooka, a 16% na Netflixa. Po 6% wskazań otrzymały również takie strony jak Allegro oraz Onet.

Znaczenie informacji

Telewizja jest doceniania z kolei przez 17% badanych. Warte podkreślenia jest to, że im starsza grupa respondentów tym odsetek wskazań na telewizję jako najważniejszego medium rośnie.

Na pierwszych dwóch miejscach wśród stacji telewizyjnych znalazły się kanały Polsat oraz TVN24. Są one doceniane przez 18% badanych. W przeciągu roku szczególnie zyskał TVN24, co uwypukla znaczenie kanałów informacyjnych w czasie pandemii COVID-19. Na następnych miejscach znalazły się TVN (16%), TVP1 (15%), TVP2 (9%).

Najważniejsze kanały tv

Podobne wpisy