InPost wdraża narzędzia chmurowe

kurier - paczka

This post is also available in: English

InPost inwestuje w rozwój narzędzi opartych na technologii chmurowej. W tym celu firma skorzystała ze współpracy z PwC Polska. Z rozmów z przedstawicielami firmy kurierskiej wynika, że InPost obecnie korzysta z rozwiązań takich jak Microsoft Power BI oraz Azure Cloud.

Kluczowe obszary inwestycji

Rosnący rynek usług kurierskich napędza nowe inwestycje InPost, w których chmura odgrywa znaczącą rolę. Rozmowy z przedstawicielami firmy potwierdzają, że obecnie poszukiwane są najbardziej optymalne rozwiązania, które będą w stanie sprostać wymaganiom organizacji. Kluczowe są tutaj trzy obszary: finanse, sprzedaż oraz operacje. Zdaniem InPost, to właśnie te elementy stanowią podstawę, dla najważniejszych decyzji, a ich odpowiednie ,,wyposażenie” zagwarantuje lepsze doświadczenia klientom oraz pozwoli zyskać przewagę konkurencyjną.

,,Kluczowe jest zasilanie hurtowni właściwymi danymi, analiza ruchu w wybranych lokalizacjach oraz właściwe wzbogacanie wiedzy danymi pochodzącymi z zewnętrznych źródeł. W naszych danych tkwi ogromny potencjał biznesowy. Wykorzystanie zaawansowanych narzędzi analitycznych, takich jak Microsoft Power BI, pozwala nam jeszcze lepiej dopasować się do zmieniających się potrzeb naszych klientów i wychodzić naprzeciwko ich oczekiwaniom” – mówi Andrzej Grochowalski, CIO w firmie InPost.

Wszystkie inwestycje chmurowe w InPost zostały wypracowane przy współpracy z PwC Polska. Jak potwierdza sama firma kurierska, już dziś korzysta z takich rozwiązań jak Microsoft Power BI oraz Azure Cloud.

Ciągła analiza

Szybkie i bezpieczne rozwiązanie oparte na chmurze, mogą znaleźć swoje zastosowanie w wielu elementach organizacji. InPost na przykładzie firmy kurierskiej, wskazuje przykład dotyczący bieżącej analizy procesów. W przypadku np. spadku przychodów w danej linii biznesowej, zmniejszenie liczby przesyłek u kluczowego klienta lub w kluczowym kanale, firma jest wstanie w szybki sposób zareagować na niepokojącą tendencje. Co również istotne, zdaniem InPost przetwarzanie danych w chmurze umożliwia planowanie przyszłości poprzez dostarczanie danych do budowania modeli prognostycznych.

„Chcieliśmy efektywnie i szybko agregować dane generowane w InPost, by wspierać bieżące decyzje biznesowe. Pomysłem na to było wdrożenie hurtowni danych – na początku sprzedażowych i wolumenowych, później – pochodzących z pozostałych działów firmy” – komentuję Magdalena Ociepka, dyrektor finansowy w InPost.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *