IDC: aż 30% wzrost sprzedaży serwerów w Polsce w III kw. 2020

This post is also available in: English

W trzecim kwartale br. sprzedaż serwerów x86 w Polsce wyniosła niemal 61 mln dolarów, co stanowi wzrost o 30% do analogicznego okresu w 2019 roku.

Wzrost mimo pandemii

Pandemia Covid-19 dotknęła wiele branż, jednak jak wynika z ostatnich analiz IDC, polski rynek serwerów ma się całkiem dobrze. W III kw. 2020 r. na rynek trafiło około 9,8 tys. serwerów x86 o wartości blisko 61 mln dolarów. Według analityków IDC oznacza to, że wartość rynku serwerów wzrosła o 30% w porównaniu do trzeciego kwartału 2019 roku.

,,W III kwartale 2020 roku ograniczone inwestycje w ciężką infrastrukturę dały się odczuć wielu producentom. Jednak na ostateczny wynik wpłynął olbrzymi przetarg Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, pod który firma Huawei dostarczyła prawie 1300 serwerów, w przeważającej mierze blade’owych. A to tylko część projektu, który będzie realizowany jeszcze w kolejnych dwóch kwartałach. Tak duże projekty nie zdarzają się w Polsce często, przez co rynek odnotował znaczący wzrost” – wyjaśnia Damian Godos, analityk IDC.

Zmiana na pozycji wicelidera

W tym czasie firma Dell EMC ponownie osiągnęła najwyższe wyniki sprzedażowe, osiągając niemal 44% udziału na rynku. Tą pozycję zajmuje nieprzerwanie od 2017 r. Zmiana nastąpiła natomiast na pozycji wicelidera. W tym okresie firma HPE została wyprzedzona przez Huawei.

IDC sprzedaz serwerow

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *