IBM rozszerza zespoły Client Engineering w Europie Środkowo-Wschodniej

zespół

This post is also available in: English

Firma technologiczna IBM oficjalnie ogłosiła powiększenie zespołu IBM Client Engineering w 3 lokalizacjach w Europie Środkowo-Wschodniej. Dotyczy to Pragi, Warszawy i Moskwy. Każdy z wyżej wymienionych regionów ma swoje indywidualne specjalizacje, polski zespół dysponuje zwiększonymi siłami technicznymi w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Wsparcie w zakresie transformacji cyfrowej

IBM Client Engineering to zespół, który łączy ekspertów z różnych dziedzin IT. Obejmuje to zespoły projektantów, programistów technicznych, architektów rozwiązań, specjalistów w zakresie danych, ekspertów ds. bezpieczeństwa i programistów. Sam IBM opisuje go jako „multidyscyplinarny zespół szybkiego reagowania” zdolny do szybkiego wdrażania technologii i usług IBM w celu sprostania kluczowym wyzwaniom biznesowym każdego klienta. IBM Client Engineering w ciągu 8 tygodni od nawiązania współpracy jest wstanie zidentyfikować problem, zaprojektować rozwiązanie oraz je zaimplementować.

Jest to istotne szczególnie w tak trudnym okresie jak pandemia COVID-19. IBM Client Engineering odnotował znaczny wzrost z prawie 300 zleceń w 2020 r. do ponad 2500 w 2021 r.

,,IBM Client Engineering to nasz unikalny framework do wprowadzania innowacji w sercu przedsiębiorstwa umożliwiając ich szybkie wprowadzanie na dużą skalę. (…) Zasadniczo chodzi o dostarczanie naszym klientom wartości biznesowej, przy jednoczesnym pomaganiu im w wprowadzaniu inteligencji do ich przepływów pracy” – tłumaczy Wolfgang Wendt, generalny menedżer IBM na Europę Środkowo-Wschodnią.

Każdy zespół IBM Client Engineering posiada charakterystyczną specjalizacje. Polski zespół dysponuje zwiększonymi siłami technicznymi w zakresie cyberbezpieczeństwa, ale jednocześnie ma możliwość realizacji każdego innego rodzaju projektu technicznego dla wielu branż. Z kolei zespoły w Pradze i Moskwie to przede wszystkim dane, sztuczna inteligencja oraz chmura hybrydowa.

Podobne wpisy