Huawei ma pierwszy salon i zapowiada 2,4 mld zł przychodów w Polsce

15 grudnia Huawei oficjalnie otworzył swój pierwszy flagowy sklep w Polsce. Jest to też pierwszy w regionie środkowoeuropejskim i dopiero drugi taki punkt w Europie chińskiego producenta, po włoskim Mediolanie. Pierwszy polski sklep marki Huawei ma powierzchnię 227 m2. Znajduje się w warszawskim centrum handlowym Arkadia. Podzielono go na trzy strefy – frontowa jest miejscem ekspozycji flagowych urządzeń, centralną przeznaczono do organizacji wydarzeń i prezentacji produktów, a w trzeciej (strefa consierge) – zaprezentowano portfolio Huawei.

Sklep Huawei Warszawa, zwany domem marki, to miejsce, w którym konsumenci mogą poznać całe portfolio produktów Huawei. Na półkach wystawione są wszystkie produkty z portfolio marki – smartfony, laptopy, tablety, zegarki i opaski sportowe, a także szeroka gama akcesoriów i wyposażenia dodatkowego. W ściany wmontowano video walls, a największa instalacja składa się z 20 monitorów. W blatach stołów ekspozycyjnych znajdują się ekrany dotykowe, które pozwalają na uzyskanie więcej informacji o produkcie. Sklep świadczy też usługi serwisowe (na miejscu znajduje się sześciu serwisantów). Z okazji otwarcia, marka przygotowała dla klientów kilkanaście ofert promocyjnych. Odbyły się też spotkania z influencerami Huawei, m.in. z Sarsą, Anną Lewandowską i Kubą Wojewódzkim.

Producent rozważa otwarcie kolejnych takich obiektów w Polsce – poinformował Yanmin Wang, prezes Huawei Consumer Business Group w regionie CEE i krajach nordyckich. Jednocześnie ogłosił przedłużenie kontraktu z Robertem Lewandowskim jako ambasadorem marki. Huawei zapowiedział już wcześniej zatrudnienie w Polsce ponad 100 specjalistów od sprzedaży (wliczając osoby pracujące w warszawskim salonie). Według szefa grupy CBG Huawei w Polsce, Jeffersona Zhanga, firma ma zaplanowane wiele projektów i planuje rozwijać biznes w kraju na różnych płaszczyznach. W III kw. 2018 r. podpisana została też umowa z TelForceOne, które zostało oficjalnym dystrybutorem marki Huawei na rynku polskim.

W 2017 r. przychody Huawei na rynku polskim wyniosły ok. 1,7 mld zł. Spółka prognozuje, że rok 2018 zakończy wzrostem na poziomie 40%, co oznaczałby sprzedaż na poziomie 2,4 mld zł. Ok. 90% obrotów wygenerują smartfony – rynek, którego liderem w ujęciu ilościowym Huawei został w I kw. 2018 r., wyprzedzając Samsunga. W I kw. 2018 r. Jeff Zhang zapowiedział również znaczny wzrost sprzedaży laptopów Huawei w Polsce. Na tym rynku koncern jest obecny od 2016 r.

Huawei to marka wyceniana obecnie na ponad 7,6 mld dolarów. Pomimo niedawnych problemów, związanych z podejrzeniami działań szpiegowskich prowadzonych przez chińskie firmy, którym producenci konsekwentnie zaprzeczają, z globalnych danych dotyczących sprzedaży smartfonów wynika, że rynek wzrósł w III kw. o 1,2%, podczas gdy bez ekspansji Huawei i Xiaomi spadek wyniósłby 5,2% rok do roku. Huawei w III kw. 2018r. zwiększyło sprzedaż o 43% rok do roku, a Xiaomi o 24%, podczas gdy lider światowego rynku Samsung – sprzedał o 14% mniej urządzeń niż przed rokiem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *