Holm Security debiutuje na polskim rynku

This post is also available in: English

Szwedzki dostawca rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa zdecydował się poszerzyć swoją działalność o nowy rynek zagraniczny. Spółka poinformowała o uruchomieniu biura w Krakowie.

Polska największym rynkiem dla Holm Security

Siedziba Holm Security Poland znajduje się w Krakowie. Polska będzie szóstym (po Szwecji, Norwegii, Finlandii, Holandii i Malezji) i największym z dotychczasowych rynków, na których obecny jest Holm Security. W zarządzie polskiej spółki znaleźli się Paweł Dworucha i Mateusz Piaszczak.

 „Z naszej perspektywy Polska jest istotnym oraz strategicznym rynkiem, oferującym duże możliwości. Widzimy również szansę rozwoju w krajach sąsiadujących z Polską. Ponadto, Polska znakomicie wpasowuje się w filozofię pracy Holm Security, z uwagi na współpracę naszej firmy z polskimi deweloperami w Katowicach, jak również na miejscu w Sztokholmie” mówi Stefan Thelberg, CEO Holm Security.

Platforma chmurowa w oparciu o lokalne centra danych

Holm Security planuje uruchomienie swojej platformy w oparciu o lokalne centra przetwarzania danych, co oznacza, że zarówno dostarczana platforma jak i wszystkie dane będą obsługiwane i przetwarzane na terenie Polski. Będzie to pierwsza tak zaawansowana platforma do badania oceny poziomu bezpieczeństwa w Polsce. Procesy wsparcia technicznego i wdrażania będą realizowane również lokalnie z Polski.

„Holm Security oferuje platformę, która powinna być standardem dla wszystkich średnich i większych organizacji w Polsce. Pomagamy firmom uzyskać odpowiedź na pytanie: jak bardzo odporni są na ataki hakerów, szpiegostwo przemysłowe, sabotaż i inne cyberzagrożenia. Wiele przedsiębiorstw chce pracować nad poprawą własnego bezpieczeństwa IT, nie tylko w wyniku wprowadzonych dyrektyw, takich jak RODO i NIS.” – mówi Paweł Dworucha, Country Manager Poland.

1,5 mld zł z cyberbezpieczeństwa w 2018 r.

Holm Security działa od 2015 roku i według informacji dostępnych na platformie LinkedIn zatrudnia kilkudziesięciu specjalistów. Oferuje rozwiązania w chmurze, przeznaczone do przeprowadzania automatycznej i systematycznej oceny poziomu bezpieczeństwa. Polski rynek pod kątem konkurencji jest podobny do innych rynków europejskich i azjatyckich, gdzie największą konkurencję stanowią głównie firmy ze Stanów Zjednoczonych.

Z danych PMR wynika, że polski rynek rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa był wart ok. 1,5 mld zł w 2018 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *