Grupa Iliad z kolejną inwestycją w Polsce

cantrum-danych-certyfikat

This post is also available in: English

Dostawca usług chmurowych Scaleway, firma należąca do francuskiej grupy telekomunikacyjnej Iliad, uruchomiła nowe centrum danych w Warszawie WAW1. Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące potrzeby w zakresie Data Center w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Nie tylko Play

Po niedawnym przejęciu Play, Grupa Iliad ogłosiła kolejną inwestycję w Polsce. Scaleway, dostawca usług w chmurze należący do francuskiej grupy, otworzył nowe centrum danych w Warszawie. Plan inwestycyjny wynika z rosnącego zapotrzebowania na tego typu usługi w Europie Środkowo-Wschodniej. Centrum może świadczyć lepsze usługi nie tylko klientom w Polsce, Czechach, Rumunii, wschodnich Niemczech i na Bałkanach, ale także w Skandynawii, Rosji i na Ukrainie. Do tej pory  Scaleway posiadał  centra danych w dwóch krajach europejskich – cztery w regionie Paryskim i jedno w Amsterdamie.  Swoje usługi zapewniał w ponad 160 krajach, a otworzenie nowego data center w Polsce, umożliwi mu dotarcie na nowe rynki.

Obecnie Scaleway zapewnia usługi Virtual Instances i Object Storage, jednak według zapowiedzi, wszystkie flagowe usługi francuskiego dostawcy takie jak Load Balancer, Managed database, Block Storage i Kubernetes Kapsule zostaną uruchomione w najbliższych tygodniach. Spółka również we wrześniu została włączona do programu stworzenia europejskiej chmury Gaia-X , która ma zagwarantować niezależność Europy od dostawców chmury publicznej z innych części świata.

Głównie startupy?

Scaleway przewiduje, że to startupy będą głównymi klientami chmury publicznej. ,,Ekosystem start-upowy regionu CEE znajduje się w czołówce europejskiej sceny technologicznej. Działające w chmurze firmy coraz częściej wskazują na potrzebę korzystania z wydajnych, efektywnych kosztowo i europejskich ze względu na pochodzenie zasobów cyfrowych, aby móc uniezależnić się i swobodnie zmieniać dostawców, a tym samym optymalizować swoje wydatki” – dodaje Yann Lechelle, dyrektor generalny Scaleway.

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *