Grupa Dom Development przechodzi do chmury Microsoft

budowa

This post is also available in: English

Grupa Dom Development poinformowała o podpisaniu umowy z Microsoft. W ramach współpracy globalny dostawca chmury będzie wspierać cyfrową transformację grupy oraz poprawiać jej efektywność biznesową. Umowa obok samego przejścia do chmury Microsoft, zakłada również szereg szkoleń i warsztatów dla pracowników.

Pierwsze tak duże wdrożenie w sektorze nieruchomości

Grupa Dom Development to jeden z największych i najdłużej działających deweloperów na polskim rynku. Na swoim koncie ma ponad 35 tys. oddanych mieszkań i apartamentów. Swoje inwestycje głównie realizuje na rynku warszawskim, wrocławskim oraz w trójmiejskim. Rozpoczęcie współpracy z Microsoft, dla Grupa Dom Development, to kolejny krok planowanej transformacji cyfrowej. Obie strony zakończyły już pierwszą fazę wdrożenia pakietu rozwiązania Dynamics 365, które przesyła dane ze wszystkich obszarów biznesowych do chmury Microsoft.

Teraz w wyniku podpisanego porozumienia, firma planuje wdrożenie oraz jednoczesne wykorzystanie trzech platform: Microsoft 365, Azure i Dynamics 365. Jak podkreśla Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A., wybór padł na firmę Microsoft ponieważ, dostarcza ona zestaw kilkudziesięciu rozwiązań biznesowych, które w dużym stopniu mogą pomóc w zarządzaniu organizacją. Oferta posiada w sobie zarówno systemy ERP i CRM, które sprawdzą się we wszystkich obszarach firmy. Osadzenie rozwiązania w chmurze pozwala również na optymalizację wydatków na infrastrukturę IT oraz poprawę bezpieczeństwa danych.

Szereg szkoleń

Umowa pomiędzy stronami zakłada również szereg szkoleń i warsztatów dla pracowników Dom Development. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie szkolenia mają dotyczyć wykorzystania rozwiązań Microsoft Power BI dla branży deweloperskiej w zakresie sztucznej inteligencji, jak również zaawansowanej analizy danych biznesowych i zarządzania nimi. Z kolei warsztaty obejmą wspólne zidentyfikowanie wyzwań, przed jakimi stoi deweloper, wstępne przygotowanie scenariuszy wykorzystania technologii w funkcjonowaniu firmy oraz nakreślenie planu wdrażania konkretnych rozwiązań.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *