Google Stadia – już jutro poznamy szczegóły dotyczące usługi

google stadia logo with controller.jpg.optimal.jpg

This post is also available in: English

Stadia jest usługą umożliwiającą streaming gier z chmury. Ostatnio usłyszeliśmy o projekcie ponad tydzień temu, gdy na oficjalnym twitterze Stadia dowiedzieliśmy się, że latem tego roku poznamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące projektu.

Co wiemy o Google Stadia jak dotąd?

Gigant z Doliny Krzemowej dotychczas nie udzielał zbyt wielu informacji dotyczących swojego najnowszego dzieła. Jak na razie znamy sam zarys usługi. Stadia ma oferować możliwość grania w technologii 4K przy 60 klatkach na sekundę, a w przyszłości 8K i 120 klatek na sekundę. Aplikacja nie będzie wymagać niczego poza dostępem do internetu – oznacza to, że grać w gry będzie można na dowolnym urządzeniu, które odpali przeglądarkę Chrome. Cały zamysł można określić terminem „Netflix do gier”, ponieważ korzystanie z usługi jest bliźniaczo podobne, wystarczy wybrać interesujący nas tytuł na platformie YouTube i kliknąć przycisk Play.

Gry związane z usługą Google Stadia pozwolą zapomnieć nam o długim czasie ładowania gry i uciążliwych aktualizacjach, każda gra na platformie będzie dostępna natychmiastowo, zawierając najnowszą wersję tytułu. Całość będzie obsługiwana przez serwery Google, co oznacza brak ograniczeń technologicznych po naszej stronie. Ponadto, aplikacja będzie wspierać wszystkie kontrolery, zarówno pada do Xboxa, jak i do PS4 – oczywiście firma przygotowała także specjalnie dedykowany usłudze pad.

Czego dowiemy się 6 czerwca?

Z zapowiedzi, która miała miejsce 24 maja na oficjalnym twitterze Google Stadia, wynika, że tego lata poznamy informacje dotyczące ceny usługi, a także dostępne w niej gry oraz daty ich premier. Wpis sprzed dwóch dni zdradził, że już 6 czerwca o godzinie 18 czasu polskiego poznamy odpowiedzi na wiele pytań związanych z Google Stadia. Całość wydarzenia transmitowana będzie na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube.

Termin upublicznienia informacji o usłudze może mieć znaczenie strategiczne – transmisja będzie miała miejsce tydzień przed targami E3. Jest to ważne zagranie, ponieważ dzięki temu Google ubiegnie Microsoft. Gigant z Redmond zamierza zaprezentować analogiczną usługę – projekt xCloud- właśnie podczas targów w Los Angeles.

Najwięksi gracze w branży wierzą, że granie w chmurze i usługi oparte na subskrypcji staną się kluczową częścią rynku

PMR uważnie śledzi sytuację w branży gier, dlatego przyjrzeliśmy się temu zjawisku i przeprowadziliśmy dogłębne badania i analizy rynku. Efektem naszych prac jest raport Rynek gier w Polsce 2019, który zawiera wyczerpujące informacje na temat znaczenia sektora gier w Polsce, trendów i prognoz rynkowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *