GOG, spółka należąca do CD Projekt ogłosiła utworzenie projektu GOG Galaxy 2.0

gog-galaxy-2.0

This post is also available in: English

Nowa aplikacja GOG może zmienić standardy branży gier

Czym jest GOG Galaxy 2.0?

Aplikacja ma na celu stworzenie środowiska, w którym będą znajdować się wszystkie nasze gry i przyjaciele. Jest to odpowiedź i być może remedium na pogłębiający się problem oddzielenia wielu dużych firm od platformy Steam. W ostatnich latach firmy takie jak EA, Epic Games, Blizzard, Ubisoft, Bethesda czy Microsoft stworzyły własne sklepy i launchery, aby uniezależnić się od giganta Valve.

„Sami jesteśmy graczami i musimy skakać pomiędzy różnymi platformami, by mieć dostęp do swoich gier lub zobaczyć, w co grają nasi znajomi skomentował Piotr Karwowski, Managing Director w GOG. – Wierzymy, że gracze zasługują na więcej oraz na partnerskie traktowanie, i to właśnie ta myśl stała się naszą ideą przy tworzeniu nowej odsłony klienta GOG Galaxy”.

Czy mnogość launcherów jest problemem?

Jeszcze kilka lat temu Steam wystarczał do uruchomienia większości gier, ale wraz z tworzeniem nowych sklepów sytuacja zaczęła się zmieniać. Chęć posiadania wielu tytułów AAA wymagało od nas posiadania launchera producenta danej gry. Na początku nie było to problematyczne, ale dziś potrzebujemy co najmniej 7 aplikacji do grania we wszystkie tytuły. Powoduje to, że nasza biblioteka, osiągnięcia czy lista przyjaciół jest rozproszona po różnych platformach, których nie da się zebrać w jednym miejscu.

GOG Galaxy 2.0 ma szansę zmienić rynek gier na lepsze

Studio odpowiedzialne za aplikacje twierdzi, że gracze zasługują na lepsze rozwiązania niż te obecnie używane. GOG Galaxy 2.0 będzie również obsługiwać różne konsole. Dodatkowo będziemy mogli przeglądać status i aktywność naszych znajomych niezależnie od używanej przez nich platformy, a także rozmawiać z użytkownikami innych konsol/platform. Oprogramowanie będzie także zawierać rankingi i statystyki dla naszych gier, abyśmy mogli przyjrzeć się osiągnięciom i czasowi spędzonemu na platformie. Nie mniej ważna jest możliwość dostosowania wyglądu naszej biblioteki oraz przejrzysty, ładny design aplikacji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *