GOG Galaxy 2.0 dostępny w zamkniętej becie

gog-galaxy-2.0

This post is also available in: English

Wersja 2.0 jest gruntownym rozwinięciem aplikacji Galaxy, jej zamknięta wersja beta została uruchomiona w tym tygodniu. Po aktualizacji użytkownicy będą mogli gromadzić znajomych i gry z różnych platform, a nawet konsol w jednym miejscu.

Jaki jest cel GOG Galaxy 2.0?

Usługa jest całkowicie darmowa i zaprojektowana tak, aby stała się platformą dla graczy, pozwalając m.in. na importowanie wszystkich swoich gier z komputerów PC i konsol oraz organizowanie ich w jedną główną kolekcję, a także instalowanie i uruchamianie dowolnej gry PC niezależnie od jej pierwotnej platformy. Zaimplementowano również szereg funkcji społecznościowych pozwalających na zebranie w jednym miejscu przyjaciół rozproszonych pomiędzy różnymi platformami z możliwością sprawdzenia ich statusu, aktywności, osiągnięć oraz cross-platformowej rozmowy.

Galaxy 2.0 można uznać za odpowiedź na pojawiający się trend masowego odpływu twórców wysokobudżetowych gier z platformy Steam, która zdominowała rynek sprzedaży gier cyfrowych, jednocześnie go kształtując. Zmusiło to graczy do używania różnych aplikacji do gier, co spowodowało rozproszenie się kolekcji, znajomych oraz statystyk w wielu miejscach. 

Co dodała najnowsza wersja aplikacji?

Do najważniejszych ze zmian należy możliwość tworzenia kolekcji gier z innych platform, takich jak Steam, Epic Games Store, Uplay, Microsoft Store, Origin, PlayStation Store, GOG, Battle.net oraz konsol. Lista będzie zawierać dane o czasie spędzonym w grze i osiągnięciach, dzięki czemu gracze będą mogli porównać się z przyjaciółmi. Warto również wspomnieć, że możliwe jest modyfikowanie wyglądu biblioteki gier.

GOG Galaxy 2.0 zapisze wszystkie dokonane zmiany w chmurze, automatycznie synchronizując je z pozostałymi urządzeniami graczy. Firma wdrożyła również system wspierający rozgrywkę wieloosobową, który umożliwi łatwiejszy dobór graczy.

Pomimo wyżej wymienionych funkcji i potrzeby połączenia z internetem w celu korzystania z aplikacji, CD Projekt zapewnił, że GOG Galaxy 2.0 nie będzie śledzić swoich użytkowników ani udostępniać żadnych informacji osobom trzecim.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *