Globalny sukces oprogramowania firmy SoftwarePlant

laptop - programowanie

This post is also available in: English

SoftwarePlant to firma technologiczna, której flagowym produktem jest BigPicture. W krótkim czasie oprogramowanie, którego zadaniem jest wykonywanie zadań związanych z zarządzaniem projektami oraz specjalizujące się w rozwiązaniach PPM, zyskało popularność wśród globalnych koncernów.

Początki SoftwarePlant

SoftwarePlant to kilkuletnia firma technologiczna, której założycielami są Tomasz Kucharski oraz Michał Niwiński, aktualny dyrektor do spraw technicznych. Z biegiem czasu zespół powiększył się do blisko 150 osób, a klientami stały się globalne koncerny takie jak Apple bądź Uber. Do tak szybkiego sukcesu przyczyniła się głównie realizacja oprogramowania BigPicture, które spełnia oczekiwania managerów w zakresie wykonywania zadań związanych z zarządzaniem projektami i rozwiązaniach PPM (project portfolio management).

W rezultacie SoftwarePlant znalazło się wśród głównych dostawców aplikacji w Atlassian, australiskiej firmie tworzącej oprogramowania. Pomimo osiągnięcia większej efektywności w porównaniu do licznych rozwiniętych firm IT, polska firma nie zatrzymuje się i planuje dalszy rozwój swojego rozwiązania. W tym roku przewiduje poszerzenie swoich działań w kolejnych ekosystemach, w tym Microsoft. Dodatkowo produkty znajdą się poza ekosystemami co wykluczy potrzebę integracji z zewnętrznymi firmami.

Sukces za granicą

Biorąc pod uwagę krótki staż firmy, zainteresowanie globalnych koncernów może wydawać się zaskakujące. Jednak to nie doświadczenie, ani pochodzenie, a jakość produktu gra tu najważniejszą rolę. Poza dominacją oprogramowania, SoftwarePlant jako europejska firma, w przeciwieństwie do konkurentów z USA, lepiej rozumie potrzeby innych europejskich podmiotów biorąc pod uwagę między innymi obszar ochrony danych osobowych. Z drugiej strony dużo trudniej jest pozyskać klienta z USA, dlatego też SoftwarePlant stara się o certyfikację SOC 2 Type1.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *