Fuzja amerykańskiego Digital Realty i holenderskiego Interxion

DigitalReality_Interxion_merger

This post is also available in: English

Digital Realty i Interxion ogłosiły, że dojdzie do połączenia spółek. Wartość transakcji to 8,4 mld $. Nowo utworzony podmiot będzie liderem światowego rynku data center.

Lider światowego rynku data center

O możliwej fuzji amerykańskiego Digital Realty i holenderskiego Interxion mówiło się nieoficjalnie już od jakiegoś czasu. Oficjalnie transakcja została potwierdzona przez spółki pod koniec października 2019 r. W efekcie powstaje gigant z 260 centrami danych na świecie (dla porównania Equinix ma ich 204). Digital Reality bardzo zyska na obecności w Europie (w sumie 93 CPD o sumarycznej mocy 440MW).

Widać też zwrot i dywersyfikację biznesu – z modelu typowego hurtownika w kierunku segmentu enerprise i interconnectu. Poza tym w odróżnieniu od Digital Reality, główny rywal spółki, czyli Equinix, jest bardzo aktywny w regionie środkowoeuropejskim, gdzie realizuje przejęcia i nowe inwestycje typu green field. Transakcja może spowodować, że DR włączy się w konsolidację na przykład rynku polskiego jako inwestor strategiczny.

Wartość transakcji to 8,4 mld $

Zgodnie z warunkami ostatecznej umowy spółka zależna Digital Realty rozpocznie wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich wyemitowanych i pozostających w obrocie akcji zwykłych Interxion. Właściciele otrzymają 0,7067 akcji Digital Realty za każdą akcję Interxion (z zastrzeżeniem minimalnego progu wezwania na poziomie 80%).

Po zakończeniu transakcji, akcjonariusze Interxion będą posiadali około 20% wyemitowanych akcji zwykłych połączonej spółki. W oparciu o cenę akcji Digital Realty na koniec okresu sprawozdawczego wynoszącą 132,28 $ w dniu 28 października 2019 r., wartość transakcji wynosi około 93,5 $ za akcję zwykłą, czyli wycena przedsiębiorstwa to około 8,4 mld $, uwzględniając zadłużenie netto. Digital Realty spodziewa się refinansowania długu Interxion przejętego w transakcji poprzez połączenie obligacji korporacyjnych o ratingu inwestycyjnym oraz wpływów z innych źródeł finansowania.

Transakcja nie podlega żadnym warunkom finansowania i została już zatwierdzona przez zarządy spółek Digital Realty i Interxion. Transakcja ma zostać zamknięta w 2020 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *