Firmy w Polsce doceniają znaczenie cyberbezpieczeństwa

tablet - monitor

This post is also available in: English

Duże i średnie firmy w Polsce inaczej podchodzą do kwestii bezpieczeństwa cyfrowego, ale już 95% dużych i 62% średnich firm określa bezpieczeństwo dokumentów cyfrowych jako ważne. Pandemia tylko wzmocniła ten trend. Jednak niezależnie od wielkości danej organizacji, wciąż nie są one przekonane do przechowywania danych w chmurze.

Różne podejścia do bezpieczeństwa dużych i średnich firm w Polsce

Według badania przeprowadzonego przez Canon Polska firmy w Polsce coraz częściej zaczynają doceniać znaczenie cyberbezpieczeństwa. Jest to widoczne w przypadku dużych przedsiębiorstw, w których już 95% przyznaję, że bezpieczeństwo cyfrowe dokumentów w ich organizacji jest uważane za bardzo istotne lub istotne. Nieco mniejszy odsetek, ponieważ  blisko dwie trzecie (62%), występuje w przypadku średnich firm w Polsce.

Różne podejścia do bezpieczeństwa cyfrowego dużych i średnich firm w Polsce pokazała sytuacja związana z COVID-19. Blisko połowa (44%) większych organizacji w czasie pandemii wprowadziła narzędzia, które pomogły lepiej chronić ich firmowe dane. Z kolei co drugie średnie przedsiębiorstwo w Polsce zostało przy tych samych rozwiązaniach co w okresie przed pandemią, również w zakresie organizacji pracy zdalnej. Równocześnie 4% firm w tym czasie zdecydowało się na całkowitą reorganizację podejście do bezpieczeństwa firmowych dokumentów.

Firmy w Polsce wciąż nie przekonane do chmury

Badanie Canon Polska pokazuje jednak, że firmy w Polsce nadal ostrożnie podchodzą do rozwiązań przechowywania w chmurze. Niemal co druga średnia i co trzecia duża firma nie do końca ufa takiemu podejściu. Jednak znowu to rozwiązanie jest częściej spotykane w większych organizacjach – 29% z nich deklaruje, że korzysta z tej usługi od dłuższego czasu.

Jednak pandemia COVID-19 nieznacznie zmieniła to podejście. Jedna piąta dużych firm w Polsce zdecydowała się w tym czasie na wprowadzenie usług w chmurze, a drugie tyle rozważa wykorzystanie ich do zarządzania drukiem biznesowym. W przypadku średnich firm jest to co trzecia.

Canon Polska

Podobne wpisy