Exclusive Networks przejmuje Veracomp

This post is also available in: English

Veracomp podpisał umowę sprzedaży swojej grupy dystrybucyjnej francuskiej firmie Exclusive Networks. Celem przejęcia jest umożliwienie globalnemu dystrybutorowi dynamicznego rozwoju w regionie EMEA.

Nowe możliwości

Veracomp to czołowy dystrybutor VAD w Polsce. Jego przychody w 2019 r. wyniosły ponad 1,2 mld zł i były większe o 11% niż w roku 2018. Exclusive Networks to globalny dystrybutor VAD, który dostarcza swoje rozwiązania do ponad 100 krajów na całym świecie. Przejęcie Veracomp otwiera nowy region dla Exclusive i stanowi okazję dla dystrybutora do dalszego zwiększania zasięgu oferty w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Umowa powinna zostać sfinalizowana w czwartym kwartale 2020 r.

„Realizowana przez nas strategia doskonale sprawdza się na rynkach regionu, co pozwala nam wnieść wiedzę oraz doświadczenie do globalnej organizacji, a jednocześnie nadal dążyć do wzrostu i tworzenia większej wartości w lokalnych kanałach sprzedaży. Synergia z Exclusive Networks sprawi, że obecni i potencjalni producenci oraz partnerzy handlowi będą mogli z powodzeniem rozszerzać skalę działania w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – podsumowuje Adam Rudowski, prezes zarządu Veracomp.

Kierownictwo bez zmian

Nowy właściciel zapowiedział kontynuowanie strategii przyjętej przez Veracomp, a przejęcie ma na celu wspieranie długoterminowego sukcesu, a nie narzucanie nowej struktury. Oznacza to, że dotychczasowi szefowie Veracomp pozostaną na swoich stanowiskach. Z drugiej strony dla partnerów Veracomp fakt, że firma staje się częścią Exclusive Networks, jest gwarancją utrzymania dotychczasowych warunków współpracy oraz możliwości wykorzystania szerokich możliwości technologicznych i marketingowych.

To nie pierwsze przejęcie przez Exclusive w ostatnim czasie. Zaledwie kilka tygodni przed ogłoszeniem decyzji o przejęciu Veracomp, francuski dystrybutor rozszerzył swoją działalność na rynku w Hongkongu, przejmując firmę JJNET.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *