Exclusive Networks finalizuje przejęcie Veracomp

siec-internet-dla-szkol-OSE

This post is also available in: English

Zgodnie z umową zawartą we wrześniu 2020 r. francuska firma Exclusive Networks przejęła krakowskiego dystrybutora IT Veracomp. W tym roku planowany jest pełen proces rebrandingu.

Otwarcie na nowe rynki

Veracomp to przedsiębiorstwo informatyczne specjalizujące się w dostarczaniu rozwiązań VAD z główną siedzibą w Krakowie. Firma działa na 19 rynkach w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1 stycznia 2021 roku stała się częścią Exclusive Networks, która jest globalnym, profesjonalnym dystrybutorem VAD dostarczający rozwiązania z obszaru cyberbezpieczeństwa i cloud. Porozumienie o włączeniu Veracomp do francuskiej grupy zostało osiągnięte we wrześniu 2020 roku. Celem tej przejęcia jest umożliwienie dystrybutorowi dynamicznego rozwoju w regionie EMEA.

W komunikacie poinformowano, że w ofercie Exclusive Networks pozostanie obecne portfolio rozwiązań Veracomp, obejmujących sieci, zarządzanie infrastrukturą IT, cyberbezpieczeństwo, infrastrukturę telekomunikacyjną, pamięci masowe i serwery, systemy audiowizualne i Digital Signage, a także produkty dla użytkowników domowych/SOHO oraz rozwiązania przemysłowe i IoT.

W tym roku, francuska grupa planuje również przeprowadzić pełen proces rebrandingu. Jednak już teraz Veracomp działa jako klaster Exclusive Networks CEE.

Zmiana na stanowisku dyrektorskim

Wraz z obowiązywaniem umowy, nowym prezesem zarządu Veracomp – Exclusive Networks został Mariusz Kochański, który jest związany z firmą od 30 lat. Będzie odpowiedzialny za kierowaniem nowym regionem Exclusive Networks CEE, podlegającym Gerardowi Allisonowi, SVP EMEA.

,,Naszedł przełomowy moment dla Veracomp – łączymy siły z globalnym dystrybutorem, który razem z nami rozpocznie działalność w nowym regionie. Zamierzamy kontynuować rozwój biznesu w modelu zapewniającym dużą autonomię oraz swobodę współpracy – to podejście przekonało nas do wejścia w skład grupy Exclusive Networks. Chcemy zapewniać partnerom dostęp do innowacji oraz profesjonalne wsparcie naszego zespołu, bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy dystrybutora obecnego na pięciu kontynentach. Jesteśmy pewni, że wszyscy klienci, partnerzy i pracownicy skorzystają na tym połączeniu” – tłumaczy nowy prezes, Mariusz Kochański.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *