Euvic przedstawia plany M&A

uścisk dłoni - umowa

This post is also available in: English

Pod koniec kwietnia 2021 r. grupa Euvic zapowiedziała serie transakcji na rynku IT, które mają wzmocnić filary strategii grupy. Zdaniem spółki, wszystkie fuzje planowane w najbliższym okresie mają złożyć się na największe przejęcie w sektorze IT w tym roku.

Przejęcie eo Networks

Pierwszym krokiem w celu realizacji przyjętej strategii grupy Euvic jest przejęcie kontroli nad firmą eo Networks, spółką notowaną na rynku New Connect. Obie strony w tym celu podpisały list intencyjny, który zakłada stopniowe przejęcie kontroli nad firmą. Nie jest to jednak pierwsza inwestycja Euvic w firmę specjalizującą się w tworzeniu i utrzymaniu rozwiązań software’owych w telekomunikacji i logistyce. W 2020 r. grupa przejęła już ok. 12% akcji spółki.

„Przejęcie kontroli nad eo Networks będzie ważnym ruchem w rozwoju filaru IT, który ma dla naszej Grupy strategiczne znaczenie. Eo Networks ma imponujące doświadczenie w zakresie wsparcia i serwisowania sprzętu oraz infrastruktury IT dla największych podmiotów na rynku. Ma także autorskie oprogramowanie, doskonale ułożone procesy oraz sieć świetnych specjalistów w całym kraju, a także doświadczoną kadrę menedżerską” – powiedział współzałożyciel i prezes Euvic Wojciech Wolny.

Dalsze plany

Nie jest to koniec planów Euvic na ten rok. W oficjalnym komunikacie grupa informuje, że przejęcie eo Networks, to tylko pierwszy krok w założonych inwestycjach w tym roku. Zgodnie z jej planem wszystkie transakcje w 2021 r. złożą się na największe przejęcie w sektorze IT w tym roku.

“Zwiększamy możliwości i efektywność naszych usług serwisowych. Nasi klienci nie będą zmuszeni do szukania takiej oferty wśród innych partnerów. Będą mogli powierzyć nam kompleksową obsługę ich biznesu oraz szeroko rozumiane wsparcie użytkownika również w modelu outsourcingu IT. W rezultacie będziemy mogli sięgać po bardziej zaawansowane projekty tym samym umacniając swoją pozycję na rynku” – podkreśla Zbigniew Ciukaj, wiceprezes Euvic IT.

Grupa Euvic działa na polskim rynku od 2005 roku, gdzie obecnie zatrudnia ponad 3500 pracowników, w ponad 20 biurach w Polsce. Oprócz tego spółka działa również na rynkach w Austrii, Szwecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *