Disney+ zadebiutuje w Polsce

telewizja - VOD

This post is also available in: English

Debiut platformy streamingowej Disney + w Polsce został zapowiedziany już jakiś czas temu. Teraz, choć Walt Disney Company nie podało jeszcze dokładnej daty uruchomienia serwisu, zdradza, że najprawdopodobniej nastąpi to latem tego roku.

Nowe lokalizacje

Platforma Disney+ to dostęp przede wszystkim do produkcji filmowych i serialowych. W ofercie znajdą się produkcje takich marek jak: Marvel, Star Wars, Pixar, National Geographic, Fox, Searchlight czy też 20th Century Studios. Walt Disney Company podkreśla, że na potrzeby Disney+ firma będzie również inwestować w wiele własnych filmów i seriali, stworzonych tylko z myślą o usłudze streamingowej.

Polska w tym czasie jednak nie będzie jedynym regionem w którym zadebiutuje Disney+. Łącznie tego lata platforma streamingowa zostanie uruchomiona w 42 krajach.

Jest miejsce dla kolejnych serwisów streamingowych

Polska jeszcze w 2020 r. znajdywała się na drugim miejscu w Europie pod względem ilości dostępnych serwisów SVOD. Według raportu Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego w naszym kraju było dostępnych 30 serwisów, a pod tym względem wyprzedzała nas tylko Francja (34 serwisy).

Jednak przy okazji debiutu innej platformy Viaplay w Polsce w 2021 roku, Andres Jensen (prezes Grupy NENT) był zdania, że na polskim rynku jest jeszcze sporo miejsca dla nowych graczy, którzy mogą dostarczyć swoje usługi do ok. 14 mln gospodarstw domowych. W swoim wystąpieniu ocenił również pozostałych uczestników, mówiąc, że lokalne serwisy streamingowe nie rozwinęły jeszcze skrzydeł, co stwarza duże możliwości dla nowych podmiotów.

Podobne wpisy