Debiut Creepy Jar na GPW

gaming

This post is also available in: English

Niezależny producent gier, Creepy Jar, zadebiutował na GPW 8 kwietnia br. Wartość kapitalizacji studia oszacowano na około 670 mln zł, a jego dochody z ubiegłego roku wyniosły 18,6 mln zł netto. Producent planuje tworzenie kolejnych dodatków oraz dalszy rozwój swojego flagowego produktu o tytule Green Hell.

Creepy Jar

Creepy Jar to niezależny producent gier działający od 2017 r. Produkcje studia to przede wszystkim gry z gatunku premium indie survival simulation, które są dedykowane na komputery PC, a także konsole PS4 i XboxOne. Do głównego zespołu należy 14 osób, a ich kompetencje są uzupełniane przez zespół specjalistów z zewnątrz, którzy zajmują się fabułą, muzyką oraz outsourcingiem wybranych elementów graficznych.

Pierwsze notowanie

Datę pierwszego notowania Creepy Jar na parkiecie głównym GPW ustalono na 8 kwietnia br. Wartość kapitalizacji studia oszacowano na około 670 mln zł, co stanowi najwyższą wycenę w sektorze gamingowym oraz drugą po Columbus Energy na rynku NewConnect. Jeżeli chodzi o przychody z ubiegłego roku, spółka pochwaliła się kwotą w wysokości 18,6 mln zł netto.

Debiut na GPW udowodni przynależność Creepy Jar do najważniejszych polskich spółek z sektora gamedev. Natomiast celem przejścia jest zachowanie tempa rozwoju spółki.

Plany Creepy Jar

Aktualnie studio wciąż rozwija swój flagowy produkt, czyli Green Hell. Gra otrzymuje darmowe dodatki, jest aktualizowana, a w ubiegłym roku trafiła na Nintendo Switch. Na czerwiec br. planowana jest premiera Green Hell w wersji dedykowanej na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Następnie prace skupią się na wersjach na nowsze konsole – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Powstaną także kolejne części dodatku Spirits of Amazonia, który przyczynił się do ciągłego zainteresowania grą Green Hell pomimo, że od jej premiery minęły już 2 lata.

Jeżeli chodzi o całkowite nowości, w procesie tworzenia znajduje się gra symulacyjna Chimera, której motywem będzie tworzenie bazy z elementami survivalu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *