Dauntless z 6 milionami graczy w mniej niż 10 dni

dauntless-artwork-embermane_reveal-fullsize.jpg

This post is also available in: English

Dauntless to darmowa, sieciowa gra akcji RPG i debiutancki tytuł Phoenix Labs, stworzona przez weteranów branży, w tym deweloperów z Riot Games, BioWare, Blizzard Entertainment i Capcom. Gra została zapowiedziana po raz pierwszy podczas The Game Awards w grudniu 2016 roku i od tego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem graczy.

Dauntless ma szansę stać się kolejnym przodującym tytułem w segmencie free-to-play

W krótkim czasie od premiery gry na PC, PS4 i Xbox One 21 maja 2019 roku liczba graczy wzrosła, przewyższając sześć milionów graczy w ciągu dziewięciu dni, co podwaja liczbę graczy, jaką wcześniej przyciągnęła gra od czasu uruchomienia otwartej bety na PC w maju 2018 roku. Warto zauważyć, że „Fortnite”, najbardziej dochodowa gra free-to-play na świecie, osiągnęła 10 milionów graczy dwa tygodnie po premierze. Wyniki Dauntless mają szansę na zbliżenie się, a nawet pobicie rekordu Fortnite.

Dauntless jest pierwszą grą, która oferuje grę międzyplatformową z progresją na wszystkich trzech platformach już od premiery. Dzięki temu ludzie mogą grać razem niezależnie od platformy, co jest korzystne dla bazy graczy.

Co kryje się za sukcesem Dauntless?

Styl wizualny gry i rozgrywka w dużym stopniu przypominają niektóre z najbardziej udanych gier wydanych w ostatnich latach. Grafika Dauntless jest w stylu komiksowym podobnie jak w „Fortnite”, podczas gdy rozgrywka jest wysoce inspirowana serią „Monster Hunter”, której ostatnia część jest najlepiej sprzedającą się grą w historii japońskiego giganta, firmy Capcom osiągając  wynik 12 milionów sprzedanych egzemplarzy w ciągu roku od wydania. Oznacza to, że dzięki Dauntless gracze mogą otrzymać darmową alternatywę dla gry „Monster Hunter”.

Model biznesowy free-to-play daje graczom dostęp do znacznej części zawartości gry bez ponoszenia opłat. W grze dostępne będą mikrotransakcje, lecz, twórcy gry planują ograniczyć je do przedmiotów kosmetycznych i tymczasowych wzmocnień. Warto zauważyć, że gry free-to-play przyniosły 80% z dochodów z gier cyfrowych w 2018 r., które wyniosły 109,8 mld USD.

Ze względu na dobry odbiór gry, studio Phoenix Labs przeniesie Dauntless na konsolę Nintendo Switch oraz smartfony i tablety. Przewidywane wydanie konwersji nastąpi w 2020 roku. Nintendo Switch jest najczęściej kupowaną konsolą 2018 i 2019 roku, podczas gdy gry mobilne są najlepiej zarabiającą gałęzią branży gier. Wydanie gry na tych platformach ma szansę znacząco wpłynąć na zyski firmy.

Studio pracuje obecnie nad poprawą połączenia sieciowego, optymalizacją gry i innymi aspektami, które zostały negatywnie odebrane przez graczy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *