Cyberpunk 2077 – czy nowa gra CD Projekt osiągnie większy sukces niż dotychczasowe opus magnum studia?

cyberpunk-2077-car

This post is also available in: English

Trzecia część serii o wiedźminie zapewniła studiu sukces i rozgłos na świecie. Rok 2015, w którym Wiedźmin 3 miał premierę był wyjątkowo dochodowy dla spółki. Teraz wszyscy czekają na ich nowy projekt.

Cztery lata po premierze gry o Wiedźminie firma wciąż na niej zarabia

Początek roku był dla CD Projekt mniej zyskowny niż rok temu. W pierwszych trzech miesiącach spółka wypracowała 81 mln zł przychodów ze sprzedaży, uzyskując 17.8 mln zł profitu netto. W porównaniu do poprzedniego roku da się zauważyć wzrost sprzedaży oraz spadek zysku. W analogicznym okresie 2018 roku przychody wynosiły 75.4 mln zł a zysk netto 22.9 mln zł

Co generuje najwięcej przychodu w CD Projekt?

Spółka oznajmia, że ich przychody w dużej mierze wciąż biorą się z utrzymującej się dobrej sprzedaży najnowszej części Wiedźmina wraz z dodatkami „Krew i wino” i „Serca z kamienia”. Swój udział miały też dwie inne gry studia bazujące na wiedźmińskiej franczyzie – „Gwint” oraz „Wojny Krwi”. Nie osiągnęły one zawrotnego, długofalowego sukcesu, mimo to trafiły do sporej ilości fanów wiedźmińskiego uniwersum jak również gier karcianych. Pozytywny wpływ na kondycje finansową firmy mają również dobre wyniki sprzedażowe platformy GOG.com

Przyszłość studia

Nieprzerwanie od wielu lat firma koncentruje się na swoim najważniejszym tytule – Cyberpunk 2077. W pierwszym kwartale bieżącego roku przeznaczono 25 mln zł na rozwój, co zaowocowało skumulowanym saldem nakładów na prace rozwojowe o wysokości 264 mln zł. Nad tytułem pracuje zespół składający się z ponad 400 osób.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt ogłasza, że w najbliższym czasie spółka weźmie udział w targach E3 – największych dotychczas targach w historii studia. Dodał również, że firma chce aby ich obecność w Los Angeles była widoczna jeszcze bardziej niż rok temu.

Spółka zapowiada, że na nadchodzące targi w Los Angeles zaplanowała dedykowaną komunikację a także przestrzeń do spotkań dla mediów, partnerów biznesowych, inwestorów giełdowych – jak również dla graczy. Studio pokaże również ich nadchodzące dzieło po raz pierwszy w przestrzeni publicznej targów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *