Craftware dołączył do Grupy Orange Polska

This post is also available in: English

Orange Polska poinformowała, że ​​BlueSoft, spółka należąca do grupy Orange, podpisała umowę kupna Craftware. Celem przejęcia jest wzmocnienie szybko rozwijającego się segmentu rynku CRM.

Orange poszerza swoje rozwiązania

Na początku grudnia br. Orange Polska poinformowała  o zawarciu umowy nabycia firmy Craftware. Transakcja została zrealizowana przy udziale spółki BlueSoft, która podpisała umowę zakupu 100% udziałów. Firma Craftware działa na rynku od 2009 r. i specjalizuję się w projektowaniu oraz wdrażaniu systemów zarządzania relacjami z klientem CRM. Od lat z sukcesem dostarcza swoje rozwiązania do największym organizacji, czego efektem jest status platynowego partnera Salesforce. Wśród jej klientów są m.in. duże firmy z branży farmaceutycznej, FMCG, handlu detalicznego czy finansów.

W komunikacie poinformowano, że całkowita wartość transakcji wyniesie około 110 mln zł. Kwota 87 mln zł została zapłacona przy podpisaniu umowy i obejmuje również rozliczenia związane z gotówką, zadłużeniem, kapitałem obrotowym i wartością pieniądza w czasie. Pozostała część ma zostać rozliczona do końca 2024 r. Zakup zostanie sfinansowany przez Orange Polska z własnych środków pieniężnych i dostępnych źródeł finansowania.

Kontynuacja przyjętej strategii

Jak podkreśla Orange, transakcja to kolejny krok w realizacji strategii operatora, dotyczącej rozwoju kompetencji ICT na rynku biznesowym. Spółka BlueSoft która uczestniczyła w przejęciu Craftware, została nabyta przez Orange w 2019 r. za około 200 mln zł. Połączenie oferty należących do tych dwóch graczy pozwoli wzmocnić pozycję operatora na rynku usług ICT.

,,Kompetencje CRM/Salesforce jakimi dysponuje Craftware świetnie uzupełniają ofertę BlueSoft i całego ICT Orange. Dzięki tej transakcji BlueSoft istotnie rozszerzy swoją ofertę oraz potencjał realizacyjny, po transakcji cały zespół Grupy Kapitałowej BlueSoft  będzie liczył ponad 1000 specjalistów. Oferta Craftware będzie skoncentrowana wokół szeroko pojętego środowiska technologii rozwijanych przez Salesforce” – podsumował transakcję Wojciech Pawiński, prezes zarządu BlueSoft.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *