Comarch: ekspansja w krajach Beneluksu

Z początkiem grudnia bieżącego roku Comarch poszerzył zasięg swojej ekspansji zagranicznej, otwierając spółkę w Rotterdamie w Holandii. To już trzeci kraj, po Belgii i Luksemburgu, w regionie Beneluksu, w którym polski dostawca IT uruchomił biuro.

Oferta rozwiązań Comarchu na rynku holenderskim będzie ukierunkowana na potrzeby branży sprzedaży detalicznej, telekomunikacji oraz finansów i bankowości. Obecnie w Belgii oraz Luksemburgu spółka obsługuje takie firmy jak Brussels Airlines, Hudson’s Bay, KPN, ERGO, AXA, Swiss Life, SGG, Orange i wiele innych.

Beneluks jest ważnym strategicznie regionem w strukturach całej grupy Comarchu. Jest on trzecim największym rynkiem dla firmy, po Polsce i Niemczech. Sprzedaż Comarchu z krajów Beneluksu w 2017 roku przekroczyła 100 mln zł, co odpowiadało za 16% całkowitych przychodów ze sprzedaży zagranicznej.

Comarch jest jednym z największych przedsiębiorstw na rynku IT w Polsce (12 miejsce w rankingu firm IT pod względem generowanych przychodów 2017 r.) oraz jednym z trzech  największych polskich eksporterów rozwiązań IT na rynek globalny. Spółka zwiększa ekspansję sprzedażową w szczególności w Europie Zachodniej, obu Amerykach oraz Azji. Sprzedaż pozakrajowa stanowi przeszło połowę całkowitych przychodów grupy.

W ostatnim czasie, jako znaczący dostawca systemów informatycznych, Comarch mocno koncentruje się na rozwoju nowych technologii w zakresie Internetu Rzeczy (IoT), w tym w obszarze inteligentnych miast. Również w tej części rynku spółka chce być istotnym graczem globalnym. Wejście na rynek holenderski jest więc dla Comarchu również szansą na pogłębienie kompetencji w tym obszarze. Holandia jest jednym z wiodących państw europejskich pod względem rozwoju ekosystemu inteligentnych miast. Sam Amsterdam, według rankingu IESE Cities in Motion Index 2018, znajduje się w dziesiątce najbardziej inteligentnych miast świata.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *