Chmura Krajowa wesprze ZUS w cyfrowej transformacji

ubezpieczenie - chmura

This post is also available in: English

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął współpracę z Chmurą Krajową w celu przeprowadzenia cyfrowej transformacji. Działania skupią się m.in. na przekazaniu wiedzy dotyczącej sposobu korzystania z możliwości chmury hybrydowej oraz wsparciu przy budowie i rozwoju systemów informatycznych. Współpraca stanowi jeden elementów strategii ZUS-u na lata 2021-2025.

Współpraca ZUS-u z Chmurą Krajową

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął współpracę z Chmurą Krajową, czego celem jest unowocześnienia zakładu. Do najważniejszych zadań będzie należeć m.in. analiza wskazanych procesów oraz architektury technicznej, która ma zagwarantować możliwości wykonywania pracy zdalnie przez pracowników ZUS. Dzięki usługom chmurowym, zakład ma również szansę na rozwój technologiczny, a także na zwiększenie efektywności swoich działań.

Rola Chmury Krajowej

Chmura Krajowa wesprze ZUS w wielu aspektach, a jednym z nich jest przekazanie wiedzy dotyczącej sposobu korzystania z możliwości chmury hybrydowej. Do innych równie ważnych zadań, należy pomoc w budowie i rozwoju systemów informatycznych. Dodatkowo, ZUS otrzyma wsparcie w zakresie regulacji prawnych i procedur związanych z wykorzystaniem chmury prywatnej, środowiska multicloud oraz rozwiązań hybrydowych.

Strategia ZUS-u na lata 2021-2025

Współpraca z Chmurą Krajową stanowi jeden z elementów strategii ZUS-u na lata 2021-2025. Do jej głównych założeń należy przede wszystkim wdrożenie procesu transformacji cyfrowej, jednak poza nią ZUS najbliższe lata poświęci na realizację planów, które przyczynią się do zmian w funkcjonowaniu całej organizacji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *