Centrum danych NASK SA z certyfikacją Rated-3

nask-sa-dc-rated-3 (2)

This post is also available in: English

Centrum przetwarzania danych DC Praga Pn. otrzymało certyfikację projektową Rated-3 ANSI/TIA-942-B:2017. Jest to pierwszy certyfikat oficjalnie ogłoszony dla obiektu na rynku warszawskim.

NASK zapowiada pełną certyfikację w 2020 roku

Przedstawiciele NASK SA podkreślają, że po uzyskaniu pełnej certyfikacji do końca 2020 r. DC Praga Pn. stanie się pierwszym w Warszawie istniejącym obiektem tej klasy.

Norma ANSI/TIA-942 to powszechnie uznawany na świecie standard w zakresie projektowania i budowy centrów przetwarzania danych zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi wymogami. Wydawana jest przez Telecommunications Industry Association (twórcę standardów dla szerokiej gamy produktów i technologii z branży ICT), które posiada akredytację American National Standards Institute.

ANSI/TIA-942 obejmuje kompleksowo wszystkie kluczowe aspekty projektowania i budowy Data Center takie jak: planowanie lokalizacji, wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, architekturę oraz infrastrukturę elektro-energetyczną, klimatyzacyjną, telekomunikacyjną wraz z systemami i instalacjami towarzyszącymi. Audyty i konsultacje ANSI/TIA-942 przeprowadzane są przez niezależne organizacje takie jak EPI, które gwarantują obiektywizm i bezstronność oceny.

1000 m2 powierzchni dla wymagających klientów

Certyfikat Rated-3 według normy ANSI/TIA-942-B:2017 potwierdza, że obiekt DC Praga Pn. zaprojektowano jako centrum danych zapewniające redundancję dla całej infrastruktury krytycznej z punktu widzenia zachowania ciągłości działania. Oznacza to zarówno wysoką niezawodność centrum danych jak również pozwala prowadzić działania utrzymaniowe (w tym serwis prewencyjny, naprawy) bez negatywnego wpływu na usługi świadczone w obiekcie (tzw. concurrent maintainable data center). W konsekwencji centrum danych pozwala obsługiwać najbardziej wymagających klientów, dla których ciągłość działania usług jest najwyższym priorytetem.

DC Praga Pn. to obiekt oddany do użytku przez NASK SA w I poł. 2019 r. Zapewnia blisko 1 000 m2 powierzchni kolokacyjnej dostępnej w 4 niezależnych komorach. Centrum danych znajduje się przy ul. 11 Listopada 23a w Warszawie. DC Praga Pn. to również serce infrastruktury Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) – projektu który ma zapewnić szybki i bezpieczny Internet dla około 30,5 tys. szkół w Polsce.

Lista wszystkich dostawców data center w Polsce, w tym obiekty certyfikowane i plany inwestycyjne są dostępne w najnowszym raporcie PMR „Rynek centrów danych w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *