CD Projekt zalicza dobry kwartał wynikowy i czeka na premierę „Cyberpunka”

rynek-gier-cyberpunk

This post is also available in: English

Podczas spotkania wynikowego CD Projekt RED pochwalił się przychodami za III kwartał 2020 r., które wyniosły 105 mln zł (wzrost o 13% r/r). Jest to jeden z lepszych kwartałów wynikowych studia w ostatnich latach. Jednak to dopiero rozgrzewka dla polskiej firmy, ponieważ wkrótce będzie miała miejsce obiecująca premiera “Cyberpunka 2077”. Gra zdeterminuje wyniki studia za IV kwartał.

Sukces “Cyberpunka 2077” prawie murowany

Pomimo, że premiera gry “Cyberpunk 2077” nastąpi dopiero 10 grudnia br., CD Projekt RED z pewnością może już przyznać jej ogromny sukces. Zainteresowanie produkcją wciąż rośnie, a oficjalny trailer opublikowany na platformie Youtube zyskał 23 mln oglądających w zaledwie 3 dni. Promocja skupia się także na licznych współpracach ze światowymi markami takimi jak Adidas, Sprite, czy też Porsche. Jednak podkreślono, że to dopiero faza wstępna kampanii, która obejmuje aż 55 krajów.

Wyniki finansowe CD Projekt

Podczas spotkania podsumowującego III kwartał 2020 r. zostały zaprezentowane najnowsze wyniki finansowe spółki CD Projekt RED. Czołowy polski producent gier wideo w miesiącach lipiec-wrzesień uzyskał 105 mln zł przychodów (wzrost o 13% r/r) oraz 23 mln zł zysku netto (wzrost o 60% r/r). Jest to jeden z lepszych kwartałów wynikowych studia w ostatnich latach. Wyraźną poprawę sprzedaży zanotowała również platforma GOG.com – wzrost o blisko 25% w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r. Należy podkreślić, że Polska zapewnia zaledwie 2-4% przychodów generowanych przez studio CD Projekt. Swoje produkcje firma lokuje bowiem głównie na rynkach zagranicznych.

Jeżeli chodzi o główne źródła przychodów firmy, “Wiedźmin 3” wciąż góruje wraz ze swoją serią dodatków. Nie najgorzej radzą sobie także “Gwint” i “Wojna Krwi”. Wyniki studia za IV kwartał 2020 r. zdeterminuje sprzedaż gry “Cyberpunk 2077”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *