CD Projekt z dobrymi wynikami za II kw. 2021 r.

CD-Projekt-Cyberpunk-koronawirus

This post is also available in: English

CD Projekt po niezbyt udanych miesiącach, w II kw. 2021 r. znów zanotował dobre wyniki finansowe, osiągając zysk netto na poziomie 125% wyższym niż w poprzednim okresie. Firma wciąż pracuje nad swoim produktem Cyberpunk 2077, w którym w ostatnim czasie wydała kolejne aktualizacje, a sama produkcja ponownie trafiła do PlayStation Store. Na wynik finansowy duży wpływ ma również flagowa produkcja Wiedźmin 3.

Duże zaskoczenie

Ostatnie wyniki są dużym zaskoczeniem. CD Projekt wbrew wcześniejszym prognozom odnotował zysk netto na poziomie 72,6 mln zł, o 125% wyższym niż w I kw. 2021 r. Same przychody wyniosły natomiast 273 mln zł. Łącznie w pierwszej połowie 2021 r. grupa wypracowała 471 mln zł przychodów, o 29% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Największy wpływ na rezultat miały flagowe produkcje CD Projekt, Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3.

CD Projekt wciąż pracuje nad aktualizacjami, usprawniającymi jej ostatni produkt Cyberpunk 2077. W ostatnim czasie firma wydała dwie duże aktualizacje, a sama produkcja w czerwcu wróciła do PlayStation Store, po blisko 6 miesięcznej przerwie. Studio pracuje również nad wydaniem gry na konsole nowej generacji.

„Serwisowanie Cyberpunka w czasie transformacji studia i w trybie pracy zdalnej, który w znacznej mierze wciąż u nas obowiązuje, jest trudniejsze, ale dajemy z siebie wszystko. Poza kolejnymi aktualizacjami pracujemy obecnie nad innymi projektami, w tym nad dedykowanymi na konsole nowej generacji wersjami Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 oraz nad dodatkiem do Cyberpunka” – mówi Adam Kiciński, prezes zarządu CD PROJEKT.

Ostatnie wydarzenia

W czerwcu br. CD Projekt również nową strategię, w której ogłosił rozpoczęcie współpracy z  kanadyjskim studiem Digital Scopes. Więcej na ten temat możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule. https://ictmarketexperts.com/aktualnosci/cd-projekt-oglasza-nowa-strategie-i-rozpoczyna-wspolprace-z-kanadyjskim-studiem/

W I półroczu miał także miejsce atak hakerski na CD Projekt, w wyniku którego firma była szantażowana. W przypadku braku porozumienia miało dojść do ujawnienia lub sprzedania wykradzionych przez hakerów danych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *