CD Projekt ogłasza nową strategię i rozpoczyna współpracę z kanadyjskim studiem

gry

This post is also available in: English

Akcje CD Projekt wzrosły po niemal stałym spadku, który trwał od grudnia. Nagłe zainteresowanie było zapewne spowodowane nową strategią spółki. Poza planowaniem wdrożenia kilku zmian, studio ogłosiło podpisanie listu intencyjnego z Digital Scopes, kanadyjskim studiem w Vancouver.

Kurs CD Projekt

Rekordowe akcje CD Projekt miały miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wtedy najwyższy wynik sięgał 464 zł. Jednak wycofanie Cyberpunka z Playstation Store oraz słabe oceny gry na konsolach starszej generacji doprowadziły do niemal ciągłego spadku akcji. 26 marca kurs firmy wynosił nawet 212 zł, czyli o 49,5% mniej niż na początku grudnia.

29 marca kurs akcji wynosił ok. do 230 zł, notując wzrost na poziomie 13%. CD Projekt był wtedy najpopularniejszą spółką na warszawskiej giełdzie, a łączna wartość handlowanych akcji wynosiła 484,3 mln zł. Nagłe zainteresowanie spółką było zapewne spowodowane nową strategią, która była przedstawiona następnego dnia.

Nowa strategia

Pierwszym punktem nowej strategii jest przeprowadzenie metamorfozy studia poprzez zmianę filozofii oraz sposobu tworzenia gier z segmentu AAA. Ma nastąpić wdrożenie bardziej elastycznego przebiegu produkcji, który umożliwi synchroniczny rozwój produktów w zakresie dwóch głównych marek, a także zmianę stosunku do komunikacji z graczami. 

Kolejnym krokiem jest rozbudowa marek poprzez dalsze wykraczanie poza gry RPG z członu AAA. Potencjał „Wiedźmina” i „Cyberpunk” wciąż będzie wykorzystywany poprzez tworzenie nowych produktów i mediów, a także nawiązywanie kolaboracji. Dzięki temu popularność i siła marek powinny znacznie wzrosnąć. 

Trzecią i ostatnią kwestią jest rozwój online wiążący się ze zmianą długofalowego podejścia do elementów sieciowych w produkcjach grupy. Planowane jest także wykorzystanie GOG GALAXY do wspomagania rozwoju i komunikacji społeczności graczy.

Współpraca z Digital Scopes

Do kolejnych działań CD Projekt należy także podpisanie listu intencyjnego z Digital Scopes, z którym studio współpracuje już od 2018 r. W liście określono warunki nabycia studia deweloperskiego z Vancouver. Zespół Digital Scapes miał ogromny wkład w tworzeniu Cyberpunk 2077 poprzez rozwijanie i urozmaicanie gry. Natomiast nowy zespół ma wspomóc udoskonalanie technologii oraz pogłębić zakres kompetencji.

Akwizycja może być zapowiedzią dalszego rozrostu CD Projekt za granicą, bowiem zespoły, które istniały jak dotąd znajdują się w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *