CD Projekt Cyberpunk 2077 oficjalnie certyfikowany na platformy Playstation i Xbox

cyberpunk-city-lights

This post is also available in: English

Od kilku lat trwają przygotowania do projektu i budowa Night City, a Cyberpunk 2077 zmierza na rynek i możemy być pewni, że tym razem gra zadebiutuje bez opóźnień.

CyberPunk 2077 to zdecydowanie jeden z najbardziej oczekiwanych w tym roku tytułów z CD Projekt S.A., twórców niezwykle udanej serii gier Wiedźmin. W informacji prasowej CD Projekt S.A. podał, że „proces certyfikacji Cyberpunka 2077 dla platform Microsoft Xbox i Sony Playstation został zakończony sukcesem. Dla wspomnianych platform rozpoczęto fizyczne powielanie płyt”.

Planowana przedświąteczna data premiery gry, 19 listopada, przypada pomiędzy ogłoszeniem wyników wyborów w USA i Brexitem w Europie. Te dwa ważne wydarzenia polityczne mogą wywołać pewne turbulencje na rynkach finansowych na całym świecie. Akcje CD Projektu, studia gier odpowiedzialnego za CyberPunk 2077, są notowane na warszawskiej giełdzie (GPW). 12 października na GPW będzie mieć miejsce największe w historii IPO z szacowanym na 2 mld euro debiutem akcji platformy e-commerce Allegro. IPO przyniesie mile widziany napływ kapitału i odnowienie zainteresowania spółkami notowanymi na GPW.

Jeśli CyberPunk 2077 spełni oczekiwania społeczności graczy, to przyszłość CD Projekt S.A. i całego sektora gier w Polsce z pewnością będzie godna uwagi.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *