CD Projekt: COVID-19 nie opóźni premiery „Cyberpunka 2077”

CD-Projekt-Cyberpunk-koronawirus

This post is also available in: English

Mimo pandemii koronawirusa CD Projekt podtrzymuje termin wrześniowej premiery „Cyberpunka 2077”. Ostatnie szlify nad grą odbywają się w trybie zdalnym, w domach deweloperów. CD Projekt jest jednym z liderów na warszawskiej GPW.

Praca nad „Cyberpunkiem 2077” w domach

CD Projekt w oficjalnym komunikacie podał do informacji, że z uwagi na epidemię koronawirusa COVID-19 całe studio przeszło na tryb pracy zdalnej. Niemniej jednak powstała sytuacja nie zakłóca efektywnych prac nad nową produkcją dewelopera, jaką jest „Cyberpunk 2077”.  W związku z tym CD Projekt podtrzymuje wrześniowy termin premiery gry. W styczniu CD Projekt zdecydował o przesunięciu premiery gry „Cyberpunk 2077” na 17 września (pierwotnie premiera miała odbyć się w kwietniu).

CD Projekt jednym z liderów na GPW

Notowania CD Projektu raz idą w dół raz w górę. 20 marca, przed południem kurs rośnie o przeszło 2%, do 280 zł, a wartość obrotu jest bliska 49 mln zł. To najwyższy obrót na GPW w ostatnich dniach. Przekłada się to na 26,3 mld zł kapitalizacji spółki.

W bieżącym kwartale CD Projekt już trzykrotnie awansował w rankingu najwyżej wycenianych krajowych spółek na GPW. W lutym CD Projekt z piątego miejsca przeskoczył spółkę Santander Bank Polska, a następnie uzyskał trzecią pozycję wyprzedzając wartością rynkową PKN Orlen. Z kolei w połowie marca w związku z zawirowaniami na giełdzie z uwagi na czynnik epidemiologiczny przez chwilę stał się więcej wart niż PZU, zajmując pozycję wicelidera na GPW. Obecnie największą krajową spółką na GPW jest PKO BP. Jego kapitalizacja wynosi 27,4 mld zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *