CANAL+ odwołuje IPO

gielda

This post is also available in: English

CANAL+ poinformował na oficjalnej stronie internetowej o odwołaniu oferty sprzedaży akcji oraz związanej z nim debiutem na GWP. Decyzja jest podyktowana zmianą sytuacji na rynkach finansowych.

Niepewna sytuacja

Canal+ po konsultacji z Globalnymi Współkoordynatorami oraz z Firmą Inwestycyjną podjął decyzję o całkowitym wycofaniu oferty sprzedaży akcji. W oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej powodem rezygnacji jest zmienności na rynkach finansowych wpływającej negatywnie na przeprowadzenie aktualnej oferty. Jednak według nieoficjalnych informacji kluczowym powodem odwołania oferty miał być brak zainteresowania ze strony inwestorów instytucjonalnych. W ramach postępowania wszystkie płatności inwestorów, którzy zapisali się na akcje CANAL+ otrzymają zwrot środków w ciągu 7 dni. W komunikacie zawarto również informację, że  CANAL+ nie będzie ubiegał się o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Pierwotnie planowano, że debiut na GWP odbędzie się 23 listopada.

,,TVN Media oraz Liberty Global Ventures wspólnie zadecydowali o odwołaniu planowanej pierwszej oferty publicznej akcji Canal+ Polska. Decyzja ta jest związana ze zmiennością na rynkach finansowych w ostatnim czasie, wpływającą negatywnie na możliwość przeprowadzenia oferty. Intencją akcjonariuszy jest powrót to planów przeprowadzenia oferty, kiedy sytuacja na rynkach finansowych będzie bardziej sprzyjająca” – skomentowali decyzję główni inwestorzy.

Giełda

Po załamaniu rynku w 2018 roku główne indeksy giełdowe znajdują się obecnie w ciągłym trendzie spadkowym. W lutym br. Giełda poniosła kolejny silny cios, ale od tego czasu warszawska giełda odrabia straty i oczekuje się, że jeszcze przez kilka miesięcy będzie je nadrabiać. W strategii spółki CANAL+ było przekazanie około 10% akcji dla inwestorów indywidualnych. Jeszcze 10 listopada miała być ustalona ostateczna liczba akcji oferowanych oraz ich cena. CANAL+ jednak wycofał się z tych planów. Przykładem dla CANAL+ może być debiut Allegro na giełdzie który okazał się dość niespodziewanym sukcesem.

Pierwotna oferta publiczna Canal+ Polska obejmowała 49% kapitału zakładowego. Cenę maksymalną ustalono na 60 zł za akcję. Wartość oferty publicznej mogła sięgnąć nawet 1,3 mld zł.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *