Branża ICT rekrutuje pomimo pandemii

kadry-pracownik-zwolnienia

This post is also available in: English

Pandemia Covid-19 ograniczyła działalność wielu firm oraz ich plany rozwoju m.in. związane z zatrudnieniem nowych pracowników. Obecnie, pomimo dalszej niepewności związanej z wpływem koronawirusa na rynek, 42% firm w Polsce ogłasza chęć zatrudniania pracowników w najbliższym kwartale. Wśród najbardziej nastawionych na rekrutację firm są m.in. te z branży ICT – wynika z raportu Grupy Adecco.

Trzy czwarte firm ICT szuka pracowników

Jak wynika z badania „Rynek Pracy – Plan Pracodawcy” przeprowadzonego przez Grupę Adecco, w nadchodzącym kwartale zwiększenie zatrudnienia planuje 42% firm w Polsce. Przedsiębiorstwa decydują się na rekrutację mimo panującej pandemii. Firmy chcą w ten sposób wrócić do liczby pracowników sprzed lockdownu, ale również zyskać dodatkowy personel w celu uruchomienia nowych projektów. Zwiększenie zatrudnienia najczęściej rozważają przedstawiciele branży IT i nowych technologii, usług, budownictwa i logistyki. W przypadku sektora ICT 74% badanych firm planuje zatrudnienie w najbliższych trzech miesiącach, a 26%przedsiębiorstw planuje utrzymać zatrudnienie na obecnym poziomie. Żaden z respondentów nie planuje zwolnienia dotychczasowych pracowników.

Jako powód zatrudnienia nowych pracowników, 66% pracodawców z sektora ICT wskazało konieczność uzupełnienia istniejącej struktury. Pozostała część respondentów wiąże zatrudnienie nowych pracowników z tworzeniem i realizacją nowych przedsięwzięć w organizacji.

Nowe rozwiązania

Pomimo częściowo pozytywnych nastrojów w rekrutacji pracowników w firmach w warunkach pandemii, wiele nowych decyzji będzie nadal podejmowanych z ostrożnością. Covid-19 spowodował poważne zmiany w sposobie funkcjonowania rynku. W dzisiejszych czasach wiele organizacji rozszerza swoje metody biznesowe, co jest również związane ze sposobem pracy pracowników. Firmy w coraz większym stopniu będą koncentrować się na pracy tymczasowej oraz korzystaniu z usług outsourcingowych. Z badania Adecco Group wynika, że ​​prawie połowa firm (46%) zamierza korzystać z elastycznych form zatrudnienia.

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *