Bogdan Zborowski będzie nowym prezesem Sygnity

przejęcie

This post is also available in: English

Rada nadzorcza Sygnity powołała 26 września na stanowisko prezesa Bogdana Zborowskiego. Nowy prezes będzie pełnił funkcję od 2 stycznia 2020.

Doświadczony menedżer

W latach 2013-2016 Bogdan Zborowski był wiceprezesem ds. sprzedaży. Od 2014 do 2016 r. pełnił również funkcję prezesa zarządu Sygnity International. Od 2016 r. jest związany z itelligence (polski oddział grupy itelligence A.G.) jako prezes zarządu i dyrektor generalny.

Wcześniej w latach 1998 – 2002 oraz 2006 – 2013 był związany z IBM, awansując w strukturach korporacji. Od roku 2011 do 2013 odpowiadał za największych klientów z sektorów: bankowego, ubezpieczeniowego, administracji publicznej i telekomunikacji. W latach 2002-2006 w Computerlandzie (obecnie Sygnity) zajmował się sprzedażą i współpracą z kluczowymi klientami z sektora bankowego. W 1996 r. rozpoczął pracę w Bull Polska. Był odpowiedzialny za sprzedaż systemów ERP.

Bogdan Zborowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej wydziału Inżynierii Produkcji, ukończył również m.in. London Business School.

Poprzedni CEO zatrzymany za korupcję

Pod koniec czerwca Mariusz Nowak zrezygnował z funkcji prezesa Sygnity, po otrzymaniu zarzutów prokuratorskich. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 czerwca jedenaście osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej. Jak podano w komunikacie CBA, wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty i dwie osoby związane z działaniem „warszawskiej spółki informatycznej”. Postępowanie dotyczy realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, w zamian za korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli Poczty w wysokości co najmniej 300 tys. zł.

13 czerwca Sygnity poinformowało o orzeczeniu przez sąd – w związku z prowadzonym śledztwem – ustanowieniu wobec prezesa Mariusza Nowaka środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego, natomiast wobec przewodniczącego rady nadzorczej, Pawła Zdunka, tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów IT dla firm oraz świadczeniem usług IT.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *