Blisko 8,5 mln użytkowników szerokopasmowego internetu w Polsce

kabel internetowy

This post is also available in: English

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował komunikat, w którym podobnie jak w poprzednim roku przedstawił statystyki dotyczące użytkowników szerokopasmowego internetu w Polsce. Na dzień 31 grudnia 2020 r. liczba ta była na poziomie 8 429 491, o 659 tys. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Baza użytkowników została określona na podstawie danych z tegorocznej inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych.

Nadawcy VOD

Dla porównania, na koniec 2019 r. liczba użytkowników usług transmisji danych szerokopasmowego dostępu do internetu wyniosła 7 770 794.

W komunikacie czytamy również, że informacje udostępnione przez UKE są związane z opłatą na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dla którego są przeznaczane 1,5% przychodu od nadawców VOD. Jednak zgodnie z ustawą obowiązek dokonania wpłaty na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, nie ciąży na podmiocie dostarczającym audiowizualną usługę medialną na żądanie, którego liczba użytkowników wszystkich udostępnianych publicznie przez niego audiowizualnych usług medialnych na żądanie w roku poprzedzającym rok, w którym jest ustalany obowiązek wpłaty na rzecz Instytutu, nie przekroczyła 1% abonentów usług transmisji danych zapewniających szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *