BLIK ulubioną metodą płatności Polaków

e commerce

This post is also available in: English

Jak wynika z najnowszego badania firmy Blue Media już 94% Polaków dokonuje zakupów za pomocą internetu. Jest to wzrost o 10 p. p. względem ostatnich paru lat. Wynik ten jest spowodowany pandemią COVID-19 i związanymi z nimi obostrzeniami. Z kolei płacąc za zakupu, najchętniej korzystalibyśmy z usługi BLIK.

Wygoda i szybkość

BLIK po raz pierwszy od początku badań Blue Media znalazł się na pierwszym miejscu wśród najbardziej preferowanych metod płatności w internecie. Na pierwszym miejscu zastąpił szybkie płatności elektroniczne obsługiwane przez operatorów. Jednak obie metody odpowiadają już za ponad połowę preferowanych rozwiązań. 13% internatów wciąż wskazuje samodzielne przelewy na konto sklepu jako ulubioną formę płatności.

metody płatności

Głównymi czynnikami mającymi wpływ na wybór sposobu metody płatności jest wygoda (67%) i szybkość płatności (61%). Czterech na dziesięciu badanych (42%) wskazuje również na aspekt bezpieczeństwa, a kolejne 15% na cenę usługi.

,,BLIK jest najczęściej wybierany i polecany przez użytkowników ze względu na szybkość płatności, łatwość korzystania i bezpieczeństwo. Jest też systemem powszechnym, dostępnym praktycznie dla wszystkich użytkowników bankowych aplikacji mobilnych w Polsce. Daje użytkownikom wiele możliwości. To nie tylko płatności w internecie, ale i wypłaty gotówki z bankomatu i płatności w sklepach stacjonarnych”. – mówi Magdalena Kubisa, dyrektor rozwoju biznesu Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

Jednak wybieramy szybkie płatności

Zupełnie inny wynik pokazuje jednak badanie dotycząca metod płatności w internecie. Dokładnie połowa respondentów wskazała, że płacąc online korzysta z szybkich płatności elektronicznych przez operatora, a dopiero na drugim miejscu znalazł się BLIK – z wynikiem 39%. Z kolei druga metoda odnotowała najwyższy wzrost wskazań, względem tego samego badania rok wcześniej (z 33% do 39%).

metody płatności

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *